Perşembe , Mayıs 23 2024

JANDARMA DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ YAPTI

JANDARMA DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ YAPTI

Fransa’da yaşayan gurbetçi vatandaş OK, kendisini dolandırmak isteyen 3 kişiyi jandarma ile iletişime geçerek suçüstü yakalattı.

İnternet üzerinden Fransa’nın Paris kentinde yaşayan OK ile iletişime geçen dolandırıcılar, ellerinde 310 bin Avusturalya doları olduğunu belirterek, bunların bozdurulması konusunda yardım istediler. Dolandırıcılıktan şüphelenerek Fethiye İlçe Jandarma Karakol Komutanlığına bilgi veren OK, daha sonra Jandarma ekipleriyle yaptığı planı uyguladı. Denizli nüfusuna kayıtlı şüpheli şahıslar Özgür T, Soner T ve Mehmet K ile tekrar iletişime geçen OK, Avusturalya Dolarını 80 bin Türk lirası karşılığında alacağını söyledi. Dolandırıcılara kendisinin Fethiye’de kardeşi olduğunu ve onunla iletişim kurmalarını istedi.

Fethiye İlçe Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı istihbarat ekiplerinden bir kişi, OK’nın kardeşi gibi Özgür T ile iletişime geçti. Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde ellerindeki Avusturalya Dolarını çıkarmak için pazarlığa giren Özgür T ve yanında bulunan Soner T ile Mehmet K, suçüstü yakalandı. Yakalanan şahısların üzerinde çok sayıda sahte para çıkarken şüpheliler Adliyeye sevk edildi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …