Pazar , Haziran 23 2024

Halk Eğitim Merkezi’nden Yılsonu Etkinliği

Fethiye İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından Yıl Sonu Sergisi ve etkinliği düzenlendi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner tarafından açılışı gerçekleşen yıl sonu sergi etkinliği saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte; 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemi Okuryazarlık seferberliği kapsamında açılan okuryazarlık kursunu başarı ile bitiren kursiyerlere diplomaları törenle teslim edildi.

Etkinlikte kursiyerler tarafından tasarımı yapılan ve üretilen kıyafetler düzenlenen mini defile ile tanıtıldı. Defileden sonra halk oyunları gösterisi sunuldu.

“BEHÇET AMCA’YA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Fethiye Halk Eğitim Merkezinde duygulu anlarda yaşandı. Engelliler için açılan bilgisayar kursunu başarı ile bitiren bedensel engelli kursiyer Yelda Önal sertifikasını Kaymakam Şahiner’den aldıktan sonra konuşmasında herkesi duygulandırdı. Engellilerin hayatındaki zorluklara değinen Yelda Önal “Sizler buradan rahatlıkla gideceksiniz ama biz eve veya bir yere gidebilmek için nereden nasıl geçeceğimize dair plan yapacağız. Önemli olan engelli olmak değil engelleri kolayca aşabilmektir. Sadece Engelliler haftasında hatırlanıyoruz ama birisi var ki o bizi devamlı hatırlıyor. Her gün bizlere soruyor; sıkıntılarımıza ve sorunlarımıza çare buluyor. Sadece engelliler haftasında bizleri göremeye gelmiyor. Her zaman geliyor. Behçet amca olmasaydı hiç bir şey olmazdı. Behçet amcaya ne kadar teşekkür etsek azdır. Behçet amca’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

“417 KURS AÇILMIŞ BU KURSLARDAN 13 BİN 213 KİŞİ FAYDALANMIŞTIR”

Fethiye İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok ile Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya konuşmalarında düzenlenen kurslar ve çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Fethiye İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok konuşmasında “Kurumumuz tarafından okuryazarlık seferberliği başlatılmış ve  okuryazarlık seferberliği ile ilgili ilçemizde 18 merkezde 41 kurs açılmış 258 kursiyere okuma ve yazma öğretilmiştir. Yine kurumumuz tarafından 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde mesleki ve teknik alanlarda 417 kurs açılmış bu kurslardan 13 bin 213 kişi faydalanmıştır. Bu kurslara 19 kadrolu öğretmen, 3 kadrolu usta öğretici, 32 geçici usta öğretici, 110 diğer kadrolu öğretmenlerden oluşan toplam 164 eğitmen görev almıştır. Fethiye Halk Eğitim Merkezi olarak Göcek, Çamköy, Karaçulha, Kargı, Üzümlü, Nif ve İnlice mahallelerinde farklı alanlarda kurslar düzenledik. Amacımız tüm mahallelerde kişisel gelişim ve sosyal kültürel, mesleki ve teknik ile sanatsal ve sportif alanlarda kurslar açarak hayat boyu eğitimin devamını sağlamaktır” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …