Cuma , Haziran 21 2024

Fethiye’de 8, Seydikemer’de 3 Kişi Aday Adayı

Fethiye ve Seydikemer’de 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı adayı olmak için, aday adaylığı için müracaatları gerçekleştirildi. Fethiye’de 8 kişi, Seydikemer’de 3 kişi aday adaylığı başvurusu yaptı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye ve Seydikemer’de, 31 Mart’ta yapılması beklenen yerel seçimlere hazırlanıyor. Siyasi partilerde ise adaylık heyecanı yaşanıyor. AK Parti’de

16 Kasım’a kadar uzatılan başvuru süreci sona erdi.  Fethiye’de 8 kişi, Seydikemer’de 3 kişinin aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenildi.

Fethiye’de Mehmet Melih Tatlıcı, Ergün Kocagöz, Yusuf Çaylı, Turgay Öztürk, Köksal Turan, Akif Arıcan, Özlem Balcı ve Kamil Çoban başvurularını gerçekleştirdi.

Seydikemer’de Kurucu İlçe Başkanı olan Fatih Doğru, Yatağan Orman İşletme Müdürü Eşref Şen, İş Kadını olan Feyza Küçükaydın başvurularını yaptılar.

Bilindiği gibi, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile il, ilçe, kadın kollarında başkanlık yapanlar aday adaylığına başvuru yapamıyorlar. Genel merkez uygun görürse kendisi aday gösterebilecek.

BAYAN ADAY ADAYI BELLİ OLDU

Seçimler yaklaşırken Seydikemer’in genç ve başarılı iş kadınlarından Feyza Küçükaydın’da AK Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptı.

Seydikemer’de Saraçlar Sigorta kasgo işletmenliği yapan ve Kamu Yönetimi bölümü mezunu Feyza Küçükaydın’da Belediye Başkanlığı için A.Adaylığı müracaatını yaptı.

Geçtiğimiz hafta başlayan A.Adaylık başvurularına rağmen bugüne kadar müracaat yapan 3 isimden biri de Feyza Küçükaydın oldu.

Seydikemer’de Ak Partide Belediye Başkanlığı için A.Adaylığı müracaatı bugüne kadar Fatih Doğru Eşref Şen ve Feyza Küçükaydın’dan geldi. Müracaatlar bugün mesai bitimine kadar devam edecek.

Seydikemer Ak Parti İlçe binasına giderek müracaatını yapan Küçükaydın’ı İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş ve ilçe yönetimi karşılayarak ”kardeşimize teşekkür ediyor, ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz,”dediler.

Seydikemer Merkez’de ”Saraçlar Sigorta Kasgo” işyeri işleten hem anne hem de esnaf olan genç ve başarılı İş kadını Feyza Küçükaydın’ın müracaatı ilçede özellikle bayanlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, birçok esnaf tarafından da takdirle karşılandı.

4 yıllık fakülte mezunu olan Feyza Küçükaydın Seydikemer’li işadamı ve Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Saraç’ın kızı, 28 yaşında ve 1 çocuk annesidir.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …