Salı , Eylül 26 2023

Etkinliğe 40 Araç Katıldı

Fethiye’de 10 ilden 80 sporcunun katılımı ve Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle 2. Off-Road şenliği düzenlendi. Fethiye Off-Road Kulübü tarafından Esenköy Mahallesi’ndeki, Akdeniz Off-Road Park’ta düzenlenen etkinliğe Muğla’nın yanı sıra Antalya, Denizli, Adana ve Konya’dan 40 araç katıldı. Fethiye belediyesi, Tümsiad ve Fethiye Off Road Kulübü tarafından organize edilen Off Road şenlikleri vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

16 Ağustos 2017’de katıldığı bir yarıştan dönerken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Fethiye Off-Road Kulübü Kurucu Başkanı Yılmaz Kılçar anısına düzenlenen etkinliğe Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, STK başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş da izledi. Yarışlarda pilotlar çamur, rampa, çukur ve virajlı parkurlardan geçerek dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Etkinliği katılan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, ilçenin önemli turizm merkezlerinden olduğunu, turizmi 12 aya yaymak için farklı organizasyonlar düzenlediklerini söyledi.

Bu şenliğine 10 ilden sporcunun katıldığını belirten Şahiner, “Fethiye ve çevre ilçeden şenliğe vatandaşların yoğun ilgisi var. İlçedeki hareketliği ve vatandaşın güzel bir gün geçirmelerini sağlamak amacıyla tüm tedbirleri aldık” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu tür etkinliklerin yapılması konusunda söz vermiştik. Şimdi yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en büyük Off-Road etkinliğinin burada olması için bize düşen ne varsa yapacağız. Bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum” dedi.

Fethiye Off-Road Kulübü Başkanı Orkun Sivri ise etkinlikte çok güzel mücadeleler yaşandığını dile getirdi. Sporcular arasında geçen kıyasıya yarışların izleyenlerin ilgisini çektiğini belirten Sivri, “Önümüzdeki yıllardan daha profesyonel, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) onaylı bir etkinlik yapmak istiyoruz. Fethiye halkı off-road ile yeni tanışıyor. İkincisini yapmamıza rağmen çok güzel tepkiler alıyoruz” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …