Perşembe , Mayıs 23 2024

Zabıta Ekiplerinden Örnek Davranış

Çevre Temizliğine Dikkat Çektiler

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, örnek bir çalışmaya daha imza attılar. Çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmaya çalışan Zabıta ekipleri, Şehit Fethi Bey Parkı önündeki boş alanda çevre temizliği yaptılar. Alana araçlardan atıldığı tahmin edilen çöpleri toplayan ekipler, çevreye karşı daha duyarlı olunmasını istediler.

Çevreyi kirletenlere ceza yazma görevi de bulunan Zabıta ekipleri, farkındalık oluşturmak için çöp topladı. Şehit Fethi Bey Parkı önündeki boş alanda yapılan çevre temizliği etkinliğinde Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Zabıta Müdürü Sadık Bağlan da yer aldı. Çoğunluğu ambalaj atıkları, içecek kutuları ve cam şişelerden oluşan çöpler; özverili bir çalışma sonucunda temizlendi. Temiz bir çevre sloganı ile gerçekleştirilen faaliyet ile çevre temizliğine dikkat çekildi.

EN GÜZEL TEMİZLİK, KİRLETMEMEKTİR

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan yaptığı açıklamada, “Normalde bizim görevimiz çevreyi kirletenlere ceza yazmak. Farkındalık oluşturmak için çevre temizlik faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bugün mesaimize burada başladık. Bu alan daha çok araçlardan atılan çöplerle kirleniyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine yardımcı olmak ayrıca halkın bu konuda duyarlı olmasını istedik. En güzel temizlik, kirletmemektir. Fethiye’miz doğası ile cennet gibi bir yer. Hem misafirlerimizden hem de halkımızdan ricam çevreye çöp atmasınlar, atanları da uyarsınlar” dedi.

GEREKEN DUYARLILIĞI GÖSTERİYORUZ

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli açıklamasında, “Özellikle sezonla birlikte çevre kirliliği önemli sorunlardan birisi oluyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü dışında tüm birimlerimiz ile bu konuda gereken duyarlılığı göstermeye çalışıyoruz. Elimizden gelen çabayı da harcıyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de farkındalık oluşturmak için böyle bir temizlik faaliyeti organize etti. Genelde zabıta birimimiz, çöp atanlara ceza yazmakla görevli. Kirliliğin nedenleri biraz da vatandaşların duyarsızlığı. Şehit Fethi Bey Parkı’nın önündeki boş alanda bir temizlik çalışması yürüttük. Daha güzel bir Fethiye için elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızdan ve kentimize gelen misafirlerimizden de aynı duyarlılığı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …