Pazartesi , Aralık 5 2022

15 Temmuz Şehitleri Anıldı

***Fethiye Kaymakamlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri evlerinde ziyaret edildi. Ziyaretin ardından Fethiye Şehir Mezarlığı’na gidilerek dua okundu. Fethiye Kaymakamlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri evlerinde ziyaret edildi. Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen hain saldırıda şehit olan polisler Feramil Ferhat Kaya ve Birol Yavuz’un yakınlarının ziyareti esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Ziyaretlerin ardından Fethiye Şehir Mezarlığı’na gidilerek dua okundu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehidi Feramil Ferhat Kaya’nın ailesi ve Şehit Birol Yavuz’un ailesi ziyaret edildi. Ziyaretlere Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Garnizon Komutan V. Asb. Kd. Bçvş. Musa Aydın, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen ve İlçe Müftüsü Kamil Oktay katıldı. Şehit ailelerinin ziyaretinin ardından Fethiye Şehir Mezarlığı’na geçilerek tüm şehitlerin anısına dua okundu.

Fethiye Kaymakamlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri evlerinde ziyaret edildi. Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen hain saldırıda şehit olan polisler Feramil Ferhat Kaya ve Birol Yavuz’un yakınlarının ziyareti esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Ziyaretlerin ardından Fethiye Şehir Mezarlığı’na gidilerek dua okundu.

Ziyaretlere Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Garnizon Komutan V. Asb. Kd. Bçvş. Musa Aydın, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen ve Fethiye Müftüsü Kamil Oktay katıldı. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak 15 Temmuz Şehidi Feramil Ferhat Kaya’nın, Esenköy Mahallesi’nde bulunan ailesi ziyaret edildi. Daha sonra Şehit Birol Yavuz’un, Patlangıç Mahallesi’nde ikamet eden ağabeyi Aykut Yavuz’a ziyarette bulunuldu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı açıklamada, “Bu anlamlı günde devletimizin tüm kurum ve kuruluşları ile şehitlerimizin ve gazilerimizin yanında olduğunu belirtmek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kabul ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Şehit Birol Yavuz’un ağabeyi Aykut Yavuz kendisinin ve babalarının da emekli polis olduğunu belirterek, “Vatanımızın birliği ve beraberliği için hepimiz birlik olmalıyız. Şehitlerimiz ve yaşadığımız o sıkıntılı dönemler unutulmamalıdır. Kardeşim özel harekatta 16 sene çalıştı. Güneydoğu’da katıldığı bir operasyonda gazi olmuştu. Son olarak eğitim için Ankara’da bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı’na çağrılmıştı. Aynı zamanda eğitmendi. 11 Temmuz’da oraya gitti. 15 Temmuz tarihindeki hain kalkışmada Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın bahçesine, hainlerin uçaktan attığı bomba ile şehit oldu. Hepimiz çok üzgünüz. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, şehit ailelerine Türk Bayrağı hediye etti. Şehit ailelerinin ziyaretinin ardından Fethiye Şehir Mezarlığı’na geçilerek tüm şehitlerin anısına dua okundu.

About egegazetesi

Check Also

Bulk Fit: Lanie Delphin Works a Private, Inexpensive Dating Service in West Massachusetts

The small variation: Lanie Delphin is actually a down-to-earth matchmaker with 15 years of expertise assisting …