Cumartesi , Ekim 23 2021
Anasayfa / Anasayfa / “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

“Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz görme engelli gençleri evinde ziyaret etti. Otgöz “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” dolayısıyla İlçemiz Zorlar mahallesinde ikamet eden Zekeriya ve Saliha Kalkanlı çiftinin evini Zorlar Mahalle Muhtarı Şaban Türkmen ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kasım Gürbüz ile birlikte ziyaret ederek söz konusu çiftin görme engelli olan çocukları Ecrin ve Kerem Kalkanlı’ya çeşitli hediyeler takdim etti.
Başkan Otgöz Engelli olmanın hayatın ve toplumun bir gerçeği olduğunu dile getirerek “Engellilere acımak, üzülmek yerine onlara nasıl yaşanabilir bir hayat sunabiliriz, nasıl hayatlarını kolaylaştırabiliriz ve gerçekten onlara nasıl yardımcı olabiliriz bunları düşünmek lazım. Belediye başkanı olarak temel sorumluluğumuz olan yaşadığımız her türlü yaşam alanını engelli bireylerimizin yaşayabileceği, paylaşabileceği alanlara dönüştürmek bizim birinci önceliğimizdir. Bunun için şuan yaptığımız yoldan kaldırıma, projelendirdiğimiz tüm çalışmalarda önceliğimiz engelli vatandaşlarımızın da kullanılabilirliğini sağlamaktır. Bu vesileyle görme engelli kardeşlerimizin Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli kardeşlerime, hemşehrilerime, ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi. Daha sonra aile bireyleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi.

About egegazetesi

Check Also

Öztürk “Fethiye’nin Sorunlarına Değindi”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye’nin genel sorunlarına değinip, yapılması gereken çalışmaların eksik …