Pazar , Haziran 23 2024

Çiftçilere Destek Devam Ediyor

 

Genç Çiftçi Projesi kapsamında Seydikemer’de 25 çiftçiye  37’er koyun dağıtıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında desteklenmeye uygun görülen proje sahibi 25 çiftçiye  37’er koyun düzenlenen programda teslim edildi.

2018 Yılı Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Projesinde hibe sözleşmesi imzalayan ve akabinde yükümlülüklerini yerine getiren 7 genç çiftçiye kişi başı 38 adet olmak üzere toplamda 266 adet küçükbaş hayvan Seydikemer  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Engin Maraşlı  küçükbaş hayvanların dağıtımında yaptığı konuşmada: Bakanlığımız tarafından Genç Çiftçi Projesi kapsamında Seydikemer de bu projeden faydalanmaya hak kazanmış genç çiftçilerimize küçükbaş hayvanların dağıtımını yaptık. Bunun yanısıra 7 kişiye 45’er adet arılı kovan, 4 adet tavuk kümesi ve 450 adet tavuk, 25 kişiye 37 şer tane koyun, 1 kişiye 37 adet keçi, 1 kişiye 5 dekar bağ, 1 kişiye 2 dekar sera, 1 kişiye mantar tesisi, 30 kişiye 6 şar adet büyükbaş olmak üzere sığır desteklerimizde verilmektedir. Hükümetimizin ve bakanlığımızın üretimi destekleyecek hibe desteği, ekonomik destekler gibi bir çok projesi var.  Asıl hedef üretimin hareketlendirilmesi, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın para kazanacağı şekilde model oluşturulması, işletmelerin hayatına devam etmesi, olmayanlara da verilerek yeni işletmeler kazandırılması noktasını son derece önemsiyoruz. Seydikemer bölgesi yılın 12 ayı doğada yem olmadan hayvan beslemeye müsait bir tabiata sahip. Bu projeyi en az 3 yıl yürüteceksiniz. İnşallah 3 yıl sonrasında bu hayvanların artarak devam edeceğini umuyorum. Projelerimizi her zaman destekleyen Bakanlığımız başta olmak üzere Bu projelerimize destek veren ve bizimle birlik beraberlik içerisinde gece gündüz demeden gayret eden Seydikemer Ziraat Odası Başkanlığına ve Fethiye-Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanlığına teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …