Pazar , Kasım 28 2021
Anasayfa / Anasayfa / El Emeği Göz Nuru Eserler

El Emeği Göz Nuru Eserler

Geçmiş dönemlerde Muğla Milletvekilliği görevinde bulunan Sami Gökmen’in eşi emekli Resim Öğretmeni Yüksel Gökmen’in kırkyama (patchwork) ve kumaş boyama sergisinin açılışına yoğun bir katılım oldu. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu’ndaki etkinlik, 3 gün açık kalacak. Açılış töreninde davetlilere ikramlarda da bulunuldu.

65 eserin yer aldığı serginin açılışına Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, geçmiş dönem Muğla Milletvekilleri Sami Gökmen ile Ali Cumhur Yaka, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Açılış töreninde davetlilere ikramlarda da bulunuldu.

Açılış öncesinde konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bizler belediye hem belediye başkanlığımız döneminde hem de siyasi hayatımızda örnek aldığımız iki insan, sevgili milletvekilimiz ve değerli eşleri… Bu güzel etkinlikte yer aldığım için çok mutluyum. Fethiye’nin sanatsal anlamda örnek bir şehir olacağını ifade etmiştik. Görevde olduğumuz 7 aydır sanata ve sosyal etkinliğe önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde saygıdeğer vekillerimizin ve sizlerin bize vereceği destekle birlikte burada çok güzel etkinlikler yapacağız. Fethiye’miz her şeyin en güzeline layıktır. Emeklerinden dolayı hocamızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesini Başkan Karaca ve diğer davetliler birlikte kesti. Davetlilere sergi hakkında bilgi veren emekli Resim Öğretmeni Yüksel Gökmen, kırkyama ve kumaş boyama eserlerini tanıttı. Yüksel Gökmen, “Bu büyüklerimizin yaptığı çalışma. Eskiden daha çok seccade ve Kuran örtülerinde kullanılırdı. Bu konuda yeni birçok kurs açıldı. Resim öğretmeni olduğum için ben kursa gitmedim. İlk olarak kumaş boyamalarını yaptım. Geceleri de kırkyama çalışmaya başladım. Bunlar daha çok sanat eseri. Çünkü küçük parçalar bir araya getirilerek yapılıyor. Tamamen el işi. Tamamen doğaçlama çalıştım. Fethiye’deki ilk sergim. Sağlığım el verirse önümüzdeki yıl karakalem, suluboya ve pastel sergisi de açmak istiyorum. 3 gün açık kalacak. Toplam 65 eser yer alıyor. 100 TL’den 5 bin TL’ye kadar çalışmalarım var. Bazı eserler 2 ayda tamamlandı” dedi.

Sergiyi gezen davetliler de “Çok güzel bir sergi. Eserlerin hepsini çok beğendik. Emeklerinden dolayı Yüksel Gökmen’i kutluyoruz” diye konuştular.

About egegazetesi

Check Also

90.000 KG KATYONİK POLİELEKTROLİT ALINACAKTIR

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca  90.000 KG katyonik polielektrolit …