Salı , Eylül 26 2023

‘Yaka Kamerası’ Dönemi Başladı

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, görüntü ile birlikte ses kaydı yapan yaka kameralı denetim sistemine geçip, hizmet standardını yükseltti. Halk sağlığını ve kent düzenini korumaya yönelik hizmet veren Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, denetim ve uygulamalarında görüntü ile birlikte ses kaydı yapan yaka kameraları kullanmaya başladı. Şeffaf denetim ilkesi doğrultusunda yararlanılan yaka kamerası sistemi sayesinde talep ve şikayetlerin daha sağlıklı değerlendirilmesi, zabıta ile vatandaşların haklarının koruma altına alınması hedeflendi.

“AYNI ZAMANDA ŞEFFAF BİR DENETLEME ORTAMI OLUŞTURACAĞIZ”

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan, “Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve sükunu için 7/24 yürüttüğümüz çalışmalarda, Başkanımız Sayın Alim Karaca’ya teşekkür ediyoruz. Bizlere her zaman destek vermektedir. Bölgemizde ve belediyemizde bir ilk olan uygulama yerinde kamuya açık alanda çalışan zabıta ve vatandaş arasında yaşanan sorun ve şikayetlerin çözümleneceği, şeffaf bir denetleme ortamının oluşacağı, personelimizi ve vatandaşımızı haksız ithamlardan koruyacağını, halkla ilişkilerimizde düzeyli bir üslup sağlayacağını umuyorum. 15 ekibimizde kullanmaya başladığımız yaka kameraları için görev anında personelimizce, diyaloğa girmeden önce ilgili vatandaşlarımıza sesli ve görüntülü kayıt işlemi yapıldığı konusunda öncelikli olarak bilgilendirme yapılacaktır. Önümüzdeki süreçte yaka kamerası kullanan ekip sayımızı arttırmak hedeflerimiz arasındadır. 24 saat hizmetkarı olmaktan onur duyduğumuz Fethiye halkına 614 15 54, 614 10 20 ve 153 numaralı telefonlar kadar yakın olduğumuzu bildirir, saygılar sunarım.” dedi.

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …