Perşembe , Mayıs 23 2024

Devlet Hastanesi’ne PCR Cihazı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Yurgay Öztürk Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu’yu ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Gökcan Fethiye Devlet Hastanesi’ne 15 gün içerisinde PCR cihazı geleceğini belirtip Anjiyo Cihazı için de Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın söz verdiğini belirtti. Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Seydikemer ve Fethiye ilçe kongreleri için geldiği ilçede müjdeler verip yapılan hizmetleri anlattı.

AK Parti Fethiye İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Kıymetli hemşerilerimize iki müjdemiz var. Bundan bahsetmek istiyorum. AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımız 2023’e kadar erken secim yok dedi. Yani 2023 ‘e kadar sadece hizmet edeceğiz. Gece gündüz Fethiye için Muğla için koşmaya devam edeceğiz. Dünya biliyorsunuz Kovid-19 salgınıyla mücadele ediyor. Muğla’da bu mücadelede en iyi 10 ilden biri. Bunda Sağlık Bakanımızdan, doktorlarımıza hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum temizlik, maske ve mesafe kuralına uyduğunuz için. Bu da bizim diğer illerden daha iyi olmamızı sağlıyor. PCR cihazı var biliyorsunuz. Kovid-19 tanısı konulan laboratuvar cihazı. Sağlık Bakanımız ile görüştük. PCR cihazı Fethiye Devlet Hastanemize 15 gün içinde geliyor. Fethiye’mize hayırlı olsun inşallah. Bir diğeri Fethiyelilerin ve Muğlalıların uzun zamandır beklediği Eğitim Araştırma Hastanesine Anjiyo cihazı.  Sayın Sağlık Bakanımız ile görüştüğümüzde Fethiye’de bir ihtiyaç olduğunu belirtmiştik. Sayın Bakanımız talimat verdi. Bizde milletvekilleri olarak takipçisi olacağız. Anjiyo cihazı Fethiye Devlet Hastanesi’ne hayırlı uğurlu olsun inşallah. Yine Muhittin abimiz özellikle seçim döneminde söylemişti. Fethiye’ye TOKİ yakışır. Siz kıymetli hemşerilerimizden TOKİ talebi gelmişti. Projesi ve yer teslimi yapıldı. Kura çekimi de yapıldı.

Yine TOKİ Fethiye’ye hayırlı uğurlu olsun. Bir dönem Milletvekiliyken Sevgili Hasan Özyer söz vermişti. Esenköy’e 500 kişilik futbol sahası. Bizde bu sözün milletvekilleri olarak takipçisi olduk. İhalesi yapıldı. Esenköy çok kısa zamanda futbol sahasına kavuşacak. Büyük Samanlı’da C tipi mesire yerini Kaymakamlığa tahsis ettik. Vatandaşlarımız olarak C tipi mesire yerini kullanacaksınız. Yine aynı şekilde basında yer aldı. Karaot Halk Plajı. Biliyorsunuz CHP’li Belediye Başkanı açılışını yapmış geçtiğimiz günlerde Osman Gürün ile birlikte.  Ben burada özellikle söylemek istiyorum. Karaot Kumsalı ve Halk Plajı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerimizin neticesinde Fethiye’ye Halk Plajı olarak kalması için takipçisi olduk. Sayın Bakanımız da talimat verdi. Ve Fethiye Belediyesi’ne tahsisini gerçekleştirdik. Bunun da özellikle altını çizmek istiyorum. Yine Fethiye deyince herkesin aklına gelen Teleferik Projesi var. Paraşütçülerimiz dünyaca ünlü Babadağ’dan Fethiye’ye süzülüyor. Bu projenin de sonuna geldik. Çok kısa zaman sonra inşallah açılışı olacak. Bütün bunları niçin anlatmak istedim. Siyasetin amacı hizmet etmek… Biz milletvekillerinin amacı da Muğla’ya Fethiye’ye hizmet etmek… Daha yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Öncelikle gücümüzü siz teşkilatlardan ve hemşerilerimizden alıyoruz.” Dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …