Pazartesi , Temmuz 22 2024

Deniz Dibinde Nikah Kıydılar

Fethiye ilçesinde yeni evli bir çift için denizin beş metre dibinde temsili nikah töreni düzenlendi. Bir hafta önce İstanbul’da dünya evine giren Özge Çakmak Batmaz ile Demirşah Batmaz çifti, balayı için Fethiye geldi.

Daha öncede dalış yaptıkları dalgıç arkadaşları Önder Diktaş’a ulaşan çift, su altında nikah töreni etkinliği yapmak istedi.

Yapılan hazırlıklarının ardından dalış merkezi dalgıçlarıyla Tarzan koyuna giden çift, Gelinlik ve damatlık giyerek denizin 5 metre altında kurulan nikah masasına oturdu. Genç çift, nikah memurunun sorusunu ellerinde taşıdıkları ” Evet” yazılı dövizleri kaldırarak cevapladı.

Törenin ardından dalgıçlar tarafından denizin altında davul zurna çalındı, yeni evli çift halay çekti.

Özge Batmaz, gelin ayakkabısının altına bekarların isimlerinin yazıldığı geleneği paletinin altına yazarak yaşattı.

Özge Çakmak Batmaz yaptığı açıklamada 6 yıldır sürekli Fethiye’de dalış yaptıklarını ve ilçeyi çok sevdiklerini kaydetti. Bir hafta önce İstanbul’da nikah törenlerinin yaptıklarını anlatan Batmaz, “Denizin altından da böyle bir tören olsun istedik. Çok güzel bir organizasyon oldu. Benim için unutulmaz bir andı. Gerçek nikâhımızdan daha çok heyecanlandım” dedi.

Su altındaki törende çok heyecanlandığını ifade eden Demirşah Batmaz kendilerine bu fırsatı veren tüm ekibe teşekkür etti.

Dalgıç Önder Diktaş ise sezonun sezonun ilk dalışının özel bir etkinlik  olmasının çok güzel olduğunu söyledi.

Balayı çiftine özel bir konsept hazırladıklarını dile getiren Diktaş, su altında nikahın ardından davul zurna eşliğinde oyun oynandığını belirtti.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …