Pazartesi , Aralık 5 2022

Belediyespor’da Yeni Başkan İzzet Durak  

2019-2020 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi’nde çok başarılı bir performans göstererek tüm Fethiye’nin göğsünü kabartan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, yeni sezon öncesinde yönetimde kan değişikliğine gitti.

Fethiye’de basketbolun bugünlere gelmesinde eskiden beri aktif rol alan Kulüp Başkanı Selamettin Yılmaz kişisel nedenlerden dolayı görevden ayrılırken, son yönetimde II. Başkan olan İzzet Durak başkanlığa getirildi.

2019 Haziran ayından bu yana Kulüp Başkanlığı görevini yürüten Selamettin Yılmaz’ın görevi bırakmasının ardından, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle Covid-19 salgını çerçevesinde daha önce 31 Temmuz 2020’ye kadar ertelenen tüm dernek genel kurul toplantılarının bu defa da Ekim ayı sonuna kadar ertelenmesi nedeniyle, Kulüp Genel Kurulu yeni Yönetim Kurulu’nu seçmek üzere toplanamamıştı.

Bunun üzerine Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Yönetim Kurulu’nun yaptığı toplantıda Başkanlığa II. Başkan İzzet Durak’ın getirilmesine oybirliğiyle karar verildi.

YENİ SEZONDA YENİ YÖNETİM KURULU

İzzet Durak’ın II. Başkanlık görevinden Başkanlığa yükseltildiği toplantıda, geçen yönetimde Genel Kaptan olan Miraç Efe Doğan’ın II. Başkan olması kararlaştırıldı.

Geçen Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreter olan Yavuz Topateş ile Sayman olan Gülsemin Ceylan yerlerini korurken, I. Yedek üye, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdiresi Halime Ok yeni yönetimde Genel Kaptan olarak görevlendirildi. Böylece 5 kişilik Yönetim Kurulu’nda görev alan kadınların sayısı 2’ye çıkmış oldu.

YENİ YÖNETİM KURULU’NUN İLK ZİYARETİ BAŞKAN KARACA’YA

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü’nün yenilenen Yönetim Kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya gerçekleştirdiler.

Önceki Kulüp başkanı Selamettin Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette yeni Başkan İzzet Durak, II. Başkan Miraç Efe Doğan, Genel Sekreter Yavuz Topateş, Genel Kaptan Halime Ok ve Sayman Gülsemin Ceylan Başkan Karaca’ya “Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor basketbol takımının 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de yer alabilmesi için Federasyon nezdinde gerekli her türlü girişimde bulunacaklarını, ancak şehirden de maddi ve manevi destek beklediklerini, şehirde şu ana kadar temas ettikleri tüm çevrelerin bu konuda destek sözü vermelerinin kendilerini cesaretlendirdiğini” ifade ettiler.

Önceki Kulüp başkanı Selamettin Yılmaz “görevde bulunduğu süre zarfında kendisini ve Yönetim Kurulu’nu daima destekleyen Başkan Karaca’ya teşekkür ettiğini, Süper Lig’e çıkması gündemde olan Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor’dan tamamen ailevi işlerinden dolayı ayrılmak zorunda kaldığını, bununla beraber bundan sonraki süreçte de kendisine ne görev düşerse yerine getirmeya çalışacağını” söyledi.

Belediye Başkanı Alim Karaca “tüm Yönetim Kurulu üyelerine, başta Kulüp Başkanı Selamettin Yılmaz olmak üzere ayrı ayrı teşekkür ettiğini, bugüne dek Fethiye basketboluna önemli katkılar sağlayan Selamettin Yılmaz’ın bilgi birikimlerinden ve tecrübelerinden bundan sonra da yararlanacaklarını” vurguladı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca daha sonra ise “müteaddit defalar belirttiği gibi sporu siyaset üstü bir olgu olarak gördüğünü, bu takımın bir şahıs ya da şirket takımı olmadığını, tüm şehre ait ortak bir değer olduğunu, Fethiye’nin herhangi bir spor branşında Süper Lig’de yer almasının kente başta ekonomi ve tanıtım olmak üzere çok büyük katkı sağlayacağını, görüştüğü çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, farklı siyasi parti temsilcilerinin de aynı görüşte olmalarından büyük memnuniyet duyduğunu, bu zorlu süreçte eskiden beri Fethiye basketboluna en büyük katkıyı sağlayan paydaşlardan Lokman Hekim Esnaf Hastanesine ayrı bir teşekkür etmeyi borç bildiğini, basketbol takımının 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de yer alması için şahsen ve Belediye olarak elinden gelen gayreti göstereceğini, ana sponsor Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ilçe yönetimlerine, Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Fethiye Turistik Otelciler Birliği, Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, Çalış Turizm ve Tanıtım Derneği, TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu’na ve konuya destek veren diğer tüm yapılara şükranlarını sunduğunu, bu mücadele sonunda asıl kazananın Fethiye olacağını” sözlerine ekledi.

About egegazetesi

Check Also

Bulk Fit: Lanie Delphin Works a Private, Inexpensive Dating Service in West Massachusetts

The small variation: Lanie Delphin is actually a down-to-earth matchmaker with 15 years of expertise assisting …