Cumartesi , Mayıs 8 2021
Anasayfa / Anasayfa / Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı,  Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen 2021 yılı 1’inci Ekonomi Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Muğla’nın ekonomik durumu ve potansiyeli ile devam eden kamu ve özel sektör yatırımları, üretim ve istihdam konuları değerlendirildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, ilçe kaymakamları, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (FTSO) Osman Çıralı, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, MUTSO Meclis Üyesi Mevlüt Acar, MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dişcigil, Marmaris Ticaret Odası Genel Sekreteri Taşkın Baykara daire müdürleri, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Çalışma ve İş Kurumu tarafından Muğla ekonomisini ilgilendirilen teşvik, hibe ve desteklemelerle ilgili konularda sunum yapıldı. MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dişcigil’in yaptığı sunumda, ilin 2020 yılı nüfus ve göç durumu, büyüme ve dış ticaret rakamları, sektörel kredi kullanımı, istihdam ve yatırım teşvik durumları ile ilçelere ait yatırım önerileri değerlendirildi. Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

About egegazetesi

Check Also

MUĞLA İLİ BORSA VE ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

Muğla Ticaret Borsası (MTB), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası …