Pazartesi , Mayıs 20 2024

Temizlik Çalışması Yapıldı

Fethiye Belediyesi, 41 mahallede bulunan tüm camilerde dezenfekte çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında Kesikkapı Mahallesi’ndeki Gül Camii’nde ilk temizlik çalışması gerçekleşti. Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, Fethiye’deki tüm camilerde dezenfekte çalışmasının yapılacağını belirtti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Ramazan ayının yaklaşmasıyla Fethiye Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir ortamda dini vecibelerini yerine getirmesi için tüm camilerimizin halılarını dezenfekte edip yıkama çalışmalarımız başlamıştır. Merkezi camilerimizden başlayarak tüm mahallelerimizdeki camilerimizi hijyen ve temizlik çalışmalarını yapacağız. Bu çalışmalarımızı özel bir makine aracıyla yapıyoruz. Böyle büyük kapsamlı bir aracımızın içerisinde motor ve emiş gücü yüksek olan bir makinemiz var. Halıların kirli suyunu dışarıya atıyor, şampuan ve temiz bir şekilde dezenfekte edip yıkıyor.  Bunu özel bir makineyle yapıyoruz. Diyanet İşleri tarafından pandemi sürecinden dolayı, teravih namazlarının camilerde değil, evlerde kılınması istendi. Ama yaptığımız bu dezenfekte çalışması bizim her yıl gerçekleştirdiğimiz rutin bir iştir. Yılın 3 ayında tüm camilerimizde temizlik işlemi yapıyorduk. Bizim programımızda olduğu için çalışmalarımız başladı. Şimdiden sağlıklı, iyi ramazanlar diliyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …