Salı , Eylül 26 2023

Bulut; “Sanayiyi Taşımak İmkânsız Değil”

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, Fethiye Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Sanayi sitesinin şehir dışına taşınması konusu başta olmak üzere esnafın taleplerini dinleyen Nagihan Bulut, “Sanayi sitesine gelmeden önce de sanayi esnafının sorunlarına ilişkin araştırma yaptım. Sanayinin şehir dışına taşınması en önemli konumuz. Sanayi sitesini, esnafımızın ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bir yere taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

İyi Parti Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Nagihan Bulut, meclis üyesi adayları ile birlikte, 19 Mart Salı günü, Fethiye Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Bulut’a Süleyman Uysal ve Hasan Yöntem de eşlik etti. Tüm sanayi esnafını tek tek ziyaret eden Bulut, sorunları dinledi.

Sanayi esnafı Nagihan Bulut’a sanayinin mevcut yapısının yeterli olmadığını, şehir içinde kalması nedeniyle trafik sorunu yaşandığını belirtti. Fethiye Küçük Sanayi Sitesinin sorunlarını önceden bildiğini ve çözüm için araştırma yaptığını kaydeden Bulut, “Fethiye Küçük Sanayi Sitesi kurulduğunda bu bölge Fethiye’nin dışında kalıyormuş ama her geçen gün büyüyoruz ve sanayi sitesi şehrin tam ortasında kaldı. Hem esnaf hem vatandaş yapılan hizmetten verim alamıyor. Sanayinin artık şehir dışına çıkması gerekiyor. Her yanımız orman, her yanımız özel çevre koruma alanı. Gerçekçi olalım. Sırf seçim kazanmak uğruma her iş kolaymış da yapılmamış gibi bir izlenip yaratmaya gerek yok. Bu iş zor bir iş ama imkânsız değil. Yapılamaz diye bir şey yok, yapacağız. Birlikte hareket ettikten sonra üstesinden gelinemeyecek iş yoktur. Sanayinin şehir dışına taşınması bizim iş listemizde üst sırada” dedi.

Sanayi esnafı Nagihan Bulut’a kalifiye eleman bulmakta yaşanan sorunları ve sanayi sitesi içindeki çöplerin toplanması hususundaki taleplerini dile getirdi. Mesleki eğitimde genel olarak bir ilgi azalması olduğunu kaydeden Bulut, bu konu için esnafın bağlı olduğu meslek kuruluşları ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde aşılabileceğini, çöplerin toplanması konusunda da ise belediye ekipleri ile bu sorununun rahatlıkla ortadan kaldırılabileceğini kaydetti.

Ekonominin temelinin üretim olduğuna vurgu yapan İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, “Ekonominin temeli üretimdir. Bu da tarımla olur, sanayiyle olur. Hem küçük hem de büyük sanayi kuruluşları için uygun yatırım ortamını sağlamak boynumuzun borcudur. Üretim olacak ki ekonomiye katma değer olacak. Üretim olacak ki istihdam olacak” sözlerini kaydetti.

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …