Perşembe , Aralık 1 2022

Barut Otel’in Açılışı Ertelendi  

Fethiye’de ve Antalya bölgesinde faaliyet gösteren Otel Barut Korona virüsünden dolayı sezona geç başlama kararı aldığı öğrenildi. Bu kararı ise BHM A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut Yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

Çalışanların maaşlarını kesintisiz ödeyeceğiniz  belirti.  BHM A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı  Haydar Barut Yazılı açıklamasında; Tüm çalışanlarımıza maaşlarını tam ödemeye devam etmeye, onları korumaya ve sahiplenmeye karar verdik. Sizlerin sağlığı ve güvenliği için bu süreçte ücretli izin planlamalarıyla vaktinizi vaktinizi evinizde geçirmenizi sağlamaya karar verdik” şeklinde duyurduğu görüldü.

Değerli Çalışma Arkadaşım, sözü ile başlayan açıklama şöyle; “Korona virüsün küresel çapta yayılmasının ülkemize ve sektörümüze etkilerini takip ettiğimiz ve farkında olduğumuzu düşünüyoruz;

Dünya Sağlık Örgütü COVİD -19 ‘u küresel çapta pandemik ilan etti ve merkezi Avrupa’ya kaydırıldı.

17 Nisan 2020’ye kadar 20 ülke seyahat yasağı getirildi. Turizm Bakanlığı ülkemize gelecek turist sayısını azaltmaya ve otel açılışlarını ertelemeyi tavsiye etti. TUİ ikinci bir tarihe kadar operasyonlarının büyük çoğunluğunu durdurdu. Türkiye ile İngiltere arasında ulaşım kapatıldı.

Bu ve benzeri gelişmelerin sektörümüze etkilerini ve şirketlerimiz açısından doğurduğu sonuçları icra kurulu ile değerlendirdik. Konaklama işletmelerinin  çok büyük bir çoğunluğu misafirlerine kapılarını açamamakta ve her gün rezervasyon iptalleri almaya devam etmektedir. İçinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle resort otellerimizin açılışları ileri bir tarihe ertelenmiş. Akra otellimizin operasyonları etkilenmiş ve Buket yıkama şirketimizin operasyonları önemli ölçüde yavaşlamıştır.

Bütün bu şartlara rağmen önümüzdeki aylarda; Hiçbir çalışanımızı işten çıkaramayan, askıya almamaya ve ücretsiz izne göndermeye karar verdik.

Tüm çalışanlarımıza maaşlarını tam ödemeye devam etmeye, onları korumaya ve sahiplenmeye karar verdik. Sizlerin sağlığı ve güvenliği için bu süreçte ücretli izin planlamalarıyla vaktinizi vaktinizi evinizde geçirmenizi sağlamaya karar verdik.

Doğudaki ülkelerde olduğu gibi, önümüzdeki dönemde hastalığın yayılımının kontrol altına alınacağına ve böylelikle sektörümüzde şartların iyileşeceğine inanıyor ve ümit ediyoruz. Bu doğrultuda şirketimizin sürdürülebilirliği için  15 Mayıs 2020 ‘ye doğru içinde bulunduğumuz şartları – planlarımızı gözden geçirecek ve atacağımız adımları güncelleyeceğiz.

Yukarıdaki kararlarımız doğrusunda plan yapmanızı ve çalışmalarınızı yürütmeni rica ederim.

Saygılarımla diyerek BHM A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı  Haydar Barut Yazılı bir açıklamasını bitirdiği  görüldü.

About egegazetesi

Check Also

DP FETHİYE YOĞUN KATILIM İLE AÇILDI

Demokrat Parti(DP) Fethiye ilçe başkanlığı binası DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Genel başkan Yardımcısı …