Çarşamba , Haziran 19 2024

Bakan Eroğlu, 10 yıl sonra Fethiye Belediyesi’nde…

 

 Bakan Veysel Eroğlu, 10 yıl sonra Fethiye Belediyesi’nde…

Daha önce 2007 yılında Fethiye Belediyesi tarafından Otogar ve İş Merkezi’nin açılış törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 yıl sonra tekrar bugün Fethiye Belediyesi’ni ziyaret etti.

DSİ’nin açılış programı dolayısıyla Fethiye’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Fethiye Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile görüştü. Bakan Eroğlu, Belediye Başkanı ve çalışanları tarafından belediye binasının merkezi yayın sisteminden çalınan, Afyon yöresine ait ‘Cevizin Yaprağı’ ve ‘Emir Dağ’ adlı türküler ve bir buket çiçek ile karşılandı. Karşılamanın ardından, 2007 yılında Bakan Eroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen Fethiye Otogar ve İş Merkezi açılış töreninde çektirilen hatıra fotoğrafları da belediye koridorunda sergilenerek nostalji yapıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muğla Valisi Amir Çiçek, Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, DSİ Genel Müdürü Murat Acu ve beraberindeki protokol üyelerinden oluşan heyeti makamında ağırlayan Başkan Saatcı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Eroğlu’na Fethiye’nin yöresel ürünlerinden hazırlanan hediye  paketi ve Fethiye Belediyesi’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan taleplerini içeren bir dosya sundu.

Başkan Saatcı konuşmasında “Bizim için gerçekten çok özel bir gün. Bu özel günü yaşattığından dolayı Sayın Bakanımıza ilçem, belediyem ve şahsım adına şükranlarımı sunarım.  Sayın Bakanımla 2007 yılında yağmurlu bir günde otogarın açılışını beraber yapmıştık. O günden sonra da dostluğumuz hep devam etti. Kendisine ilçemize yaptığı eserlerden ve özellikle de DSİ kanallarının yapılmasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Önümüzde sadece deniz tabanının temizliği kalmıştı. Sayın Bakanım da -iyi hatırlıyorum- 2009 yılında “Biz Haliç’i temizledik, bunu da yaparız!” demişti. Fethiye’nin en büyük sıkıntısı limanımızın 3’de 2’lik kısmını kullanamıyor olmamız. Körfez dolmuş vaziyette. Bunun dışında Fethiye’ye gelmenizden ve belediyemizi ziyaret etmenizden dolayı ve sizi ağırlamaktan memnuniyet duydum” şeklinde konuştu.

Bakan Veysel Eroğlu ise Başkan Saatcı’ya teşekkür ederek “Fethiye gerçekten dünyaca meşhur bir ilçemizdir. Başkanımızla da zaten çok eski bir dostluğumuz var. Fethiye’de hakikaten güzel işler başardık. Bir keresinde Behçet Bey “Mut Deresi ıslah edelim” dedi. Sözünü verdim ama hakikaten büyük bir projeymiş. Ama Allah’a şükür güzel bir noktaya getirdik. Artık Mut Deresi bataklık değil, Fethiye’nin gerdanlığı oldu” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Saatcı, Bakan Eroğlu’na Fethiye’nin ihtiyaçlarını içeren dosyayı sunarken, Fethiye Hayvan Barınağı’nın genişletilmesi için Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsis edilecek alan için destek istedi. Hemen yanındaki Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez’e gerekli tahsisin yapılması ile ilgili talimat veren Bakan Eroğlu, gereğinin yapılmasını söyledi.

Bu millete kim hizmet ederse, milletin efendisi o olur!

Fethiye Belediyesi’ndeki sıcak karşılama ve ziyaretin ardından Bakan Eroğlu, Başkan Saatcı’yla birlikte DSİ’nin temel atma töreni için Beşkaza Meydanı’na geçti. Burada da kürsüye davet edilen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı şöyle konuştu; “Sayın Bakanım şeref verdiniz, onur verdiniz. Barkovizyonu izlerken yaptıklarınızı takip etmekte güçlük çektik. Hem ülkemiz adına, hem ilimiz adına, hem de ilçemiz adına yaptığınız bütün eserlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ölüm hak, hepimiz öleceğiz. Ancak ölümsüzlük denen bir kavram var. Fiziksel olarak olmasa da manevi olarak devam eden bir hayat var. İşte bu hayat da eser bırakan insanlar için geçerli. Bu anlamda Cumhuriyet tarihine iz bırakan insanlardan bir tanesi olması münasebetiyle saygıdeğer hocama, sayın bakanıma yaptığı her şeyden dolayı teşekkür ediyorum. İşte ölümsüzlük böyle oluyor. Böyle kazanılıyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk demiş ki, “Bu millete kim hizmet ederse, milletin efendisi o olur”. İşte ben de efendileri saygıyla selamlıyorum. Tabi ki ilçe milletvekili olarak değerlendirdiğim Hasan kardeşime, il başkanlığından beri beraber hareket ettiğimiz sayın vekilimiz Nihat kardeşime, il ve ilçe başkanı arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Partiler bir yere kadardır ama asil olan hizmettir. Sayın Bakanımla biraz önce konuştuk. Mevzu bahis olan vatansa gerisi teferruattır. Sayın Bakanım yapacak olduğumuz yatırımların ülkemize, yöremize, ilçemize güzellikler getirmesi temennisiyle sizi tekrar ilçemizde görmekten, ağırlamaktan, belediyemizi ziyaretinizden duymuş olduğum memnuniyeti ifade ediyor. İnşallah bu birlikteliğin ilelebet devam ederek, zaten Allah vergisi güzel olan ilçemizi yaşamaktan keyif alınan bir mekana dönüştürmek üzere katkılarınızı bekliyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum.”

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …