Pazar , Haziran 16 2024

VATANDAŞ İSYAN ETTİ “YETKİLİLER DENETİM YAPSIN”

Vatandaşların ücretsiz girebildiği koyların özel şirketlere verilmesi, dünyaca ünlü Ölüdeniz plajındaki şezlong ve şemsiyelerin pahalılığı, Kumburnu plajına girişte verilen park ücreti, otellerin plajlarına girebilmek için istenilen ücret derken vatandaşların rahatlıkla denize girebilecek alanları sınırlandı.

Kendi memleketimizde denize ücretsiz giremiyoruz diye haykıran ve plaj işletmecilerine ateş püsküren vatandaşlar, “Fethiye’de Ölüdeniz’de ya da koylarda denize girebilmek çok pahalı. Plaja girsen bile şezlong, şemsiye ve yiyecek içecekler fahiş fiyatta satılıyor. Bu duruma birileri dur demesi gerekiyor. Yetkililerden gerekli denetimleri yapmasını bekliyoruz” dediler.

FETOB Başkanı Bülent Uysal; “Bizde yerli misafirlerimizden şezlong ve şemsiye fiyatlarının pahalı olduğunu duyuyoruz. Umarım yetkililer bu konuda önlem alır. Daha makul seviyelerde ücretler olur çünkü şuanda ülkemizin ekonomisi çok iyi değil” dedi.

Çalış-Der Başkanı Mete Ay; “Ücretsiz olan sayılı plajlardan olduğumuz için vatandaşlar denize girmek için Çalış plajına geliyor. Çalış plajı herkese açık bir plaj. Çalış plajına halkımız çadırlarıyla da istediği şekilde gelebilir. Plaj kurallarına uyduğu sürece, bizim şezlong ve şemsiyelerimizi kullanmadığı ya da bizim kullanmamızı engellemediği sürece istedikleri gibi plajda vakit geçirebilirler. Bizim şezlong ve şemsiye fiyatları Fethiye’de en ekonomik ve istikrarlı fiyatlardır. Bu sene bir şemsiye ve iki şezlonga 25 lira istiyoruz. Bu rakamların koylarda bile 45 lirayı bulduğunu duyduk” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …