Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Anasayfa / Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi

Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) aldığı hibe destekle gerçekleştirdiği ‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ başladı. Bölgedeki firmaların dijital mecralarda tanıtım ve pazarlama çalışmalarına hız vermesini amaçlayan 5 günlük eğitime, 20 sektör temsilcisi katıldı.

GEKA ‘2020 Yılı Teknik Destek Programı’ kapsamında gerçekleştirilen eğitim, FTSO Likya Salonu’nda düzenleniyor. Dijital Pazarlama Uzmanı Gökhan Güzel tarafından verilen eğitim 5 gün sürecek. Eğitimin ilk gününde ‘Dijital Pazarlama Metodolojisi’ başlığı altında, mevcut durum analizi, hedef belirleme, stratejik planlama, taktik ve araçlar ile kontrol ve denetim konularında sektör temsilcilerine teorik bilgiler verildi.

Sosyal Medya Yönetimi konusunda da bilgiler veren Güzel, “Pandemi ile birlikte sosyal medya yeni bir hal aldı. Ortalama bir Türk kullanıcının, her gün ortalama 4 saatlik sosyal medya kullanım süresine ulaştığını görüyoruz. Ancak bu süre zaman zaman 8 saati bulabiliyor. Bu rakamlar gösteriyor ki pandemi sonrası dijital medya, satış ve pazarlama kanallarının olmazsa olmazı haline geldi. Yeni reklam alanları ve mecralar firmalar için diğer reklam araçlarından çok daha verimli olarak kullanılıyor. Bu nedenle dijital pazarlamaya yapılan yatırımların geri dönüş oranı giderek yükseliyor. Bu fırsatları kaçırmamak adına dijital medyaya yönelik alacağınız bu eğitim büyük önem arz ediyor.” dedi.

Projede teorik eğitimlerle sona eren ilk günün ardından uygulamalı eğitimlere geçilecek. Sektör temsilerine, uygulamalı eğitimler kapsamında sosyal medya takip ve analizi, görsel hazırlama, içerik yönetimi, reklam oluşturma, hedef kitle araştırmaları, viral pazarlama ve arama motoru optimizasyonu konularında bilgiler verilecek. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar ise sertifika almaya hak kazanacak.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …