Perşembe , Eylül 21 2023

Vatan Partisi İmza Kampanyası Başlattı

Vatan Partisi Fethiye İlçe başkanlığı Beşkaza meydanı FBKM önünde stant açarak  Vatan Partisi Genel Başkanı  Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığına adaylığının kabulü için imza kampanyası başlattı. 

İmza kampanyası ile ilgili yapılan açıklamada “Şimdi bugün burada Fethiye halkımıza, geleceğine ve vatanına sahip çıkmak için seçenek sunuyor, Vatan Partisi Genel Başkanı Dr Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza masamızı açıyoruz. Tüm halkımızı seçme haklarının gasp edilmesine müsaade etmemek ve demokrasiye sahip çıkmak adına imza atmaya ve Doğu Perinçek’in de seçimlerde yarışmasına katkıda bulunmaya çağırıyoruz. Şu ana kadar Türkiye genelinde 70 bin imza topladık ve toplamaya devam ediyoruz. YSK’nın dayattığı huzursuzluğa, 5 günlük süre açıklamasına boyun eğmiyor ve kalan 30 bin imzayı da kısa sürede toplayacağımızı biliyoruz. Çünkü biz halkımıza güveniyoruz Sistem partileri bilsinler ki Vatan Partisi’nin dönemi gelmiştir ve Türkiye’yi yönetmeye hazırdır” dedi.

“SİSTEM PARTİLERİ ÇÖZÜM ÜRETMİYOR”

Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı  adına açıklamayı gerçekleştiren Vatan Partisi Fethiye İlçe Saymanı Osman Şenel “Türkiye olağanüstü süreçlerden geçiyor Amerika ile cephe cepheye gelen Türkiye siyasi olarak da çalkantılı bir dönemdedir. Önce erken seçim kararı ile cumhurbaşkanlığı seçimi gündeme oturdu. Ardından adaylıklar için gerekli 100.000 imzanın ise nasıl toplanacağı ve nereye teslim edileceği tartışıldı. Sonuç olarak Türkiye’nin toprak bütünlüğü, üretim ekonomisi, komşularla işbirliği gibi hiç bir konuda programa ve çözüme sahip olmayan partiler Türk Milletini mahkum etmeye kalktılar.

“15 MİLLETVEKİLİ İLE ŞOV YAPTILAR”

100.000 imza ile Cumhurbaşkanı adayı göstermek için seçim kurullarına doğrudan gidilmesi gerektiği açıklamaları hem hayatın doğal akışına aykırıydı hem de seçme ve seçilme hakkına engel olmaktı. Bu karara tepki göstermeyi değil memnuniyeti tercih eden muhalefet 15 milletvekili olayı ile şov yapmıştır. Ancak bu şov bir çözüm değildir. Programsız ve sadece AKP gitsin ne olursa olsun düşüncesi ile Türkiye çözüme kavuşamaz. Milyon imza toplarım diyerek kirli milletvekili pazarlığı yapıp milleti harekete geçirmekten kaçınanlar büyük krizleri yönetemezler. Krizi yönetecek olan Vatan Partisinin de önünü kapamak için uğraş içindedirler. Çünkü 100.000 imza alarak aday gösterecek Vatan Partisi’ne 100.000 imzayı 5 gün içinde kişilerin bireysel başvurularıyla YSK’ya yapmaları istenmektedir. Hiç bir siyasi parti karşı çıkmamaktadır çünkü dertleri demokratik bir seçim değil kendi koltuklarıdır.

“VATAN PARTİSİ HAZIRDIR”

İktidar baskısı, YSK hileleri, kirli pazarlık yapan muhalefet, Siyasal hakların kullanılmasının engellendiği ve hile hurda ile hukuksuz bir seçim demek sistemin iflas ettiğinin ilanıdır.Silivri kapılarına dayanıp nasıl Ergenekon kumpasını çökerttiysek bu seçim kumpasını da yerle bir edeceğiz. Halkımıza sesleniyoruz ,AKP hükümeti gidecektir. Atlantik sistemi çökmüş, onun tüm temsilcileri de onunla beraber çökecektir. Milletimizin zerre kadar şüphesi olmasın. Ne hukuksuz seçim kararları ne ittifakları ne de kirli oyunları, çürümüş, çözümsüz iktidar ve muhalefeti kurtaramayacaktır. 100 bin değil 1 milyon imza isterseler 5 gün değil 1 gün deseler Vatan Partisi’nin ve Türkiye’nin önünü tıkayamayacaklardır. Bugün Türkiye’nin önünü açacak programa sadece Vatan Partisi sahiptir. Türkiye’nin sorunlarının çözümlerini 5 maddede topladık ve açıkladık. 1- Terörle mücadele ve ülkede huzur, 2- Üretim ekonomisine geçiş, 3- Komşularla işbirliği ve toprak bütünlüğümüzün güvenceye alınması, 4- Laiklik ve eğitim sisteminin buna göre yeniden düzenlenmesi, 5- Avrasya’daki onurlu yerimizi almak. Kavgayla değil çözümle geliyoruz. Vatan Partisi ve kadroları Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. Daha iktidar olmadan Türkiye’ye dayatılan Ermeni soykırımı yalanını yerle bir etmiş dünyanın gündeminden kaldırmıştır. Bakın dün 24 Nisan Ermeni soykırım diye adlandırılmaya çalışılan yalanın sözde yıldönümüydü. Geçmiş yıllarda olduğu gibi hiç bir batılı devlet yoğun olarak gündemine alamadı, meclislerinde anamadı. Vatan Partisinin zaferiyle oldu bu. -Vatan Partisi Daha iktidar olmadan FETÖ’yü ifşa ederek ordumuza ve vatanseverlere kurulan kumpası yerle yeksan etmiş, silivri duvarlarını yıkmıştır. 15 Temmuzda siyasi parti liderleri saklanırken halkın karşısına çıkmış ve Amerikancı darbeye karşı halkımızı uyarmış ve kadroları sokaklarda darbeye karşı direnmiş bir partidir. O yüzden Vatan Partisi Türkiye’yi yönetecek , sorunlarını çözecek güce, birikime ve kadrolara sahiptir” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Kavaklıdere’de 3 Mahalleye Sıcak Asfalt Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavaklıdere İlçesinde başlatılan asfaltlama çalışmalarında, Menteşeoğlu, Mustafa Yılmaz ve Sazak Caddelerinde …