Cuma , Haziran 21 2024

Su Kabağı Temin Etmekte Zorlanıyorlar

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı el sanatları ve su kabağı işleme kursuna katılan kursiyerler su kabağı temin etmekte zorlandıklarını söylediler. Su kabağı üzerine çizdikleri motifleri işleyerek abajur ve süs eşyası haline getirmeye çalışan kursiyerler boş vakitlerini değerlendirmek için bu kurslara katıldıklarını söylediler.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı el sanatları ve su kabağı işleme kursuna katılan kursiyerler su kabağı bulmakta zorlandıklarını ifade ettiler. 3’ü erkek 20 kursiyerin katıldığı el sanatları ve su kabağı işleme kursunda öğretmen Yıldız Gökmen, kursiyerlere su kabağı üzerine işleme inceliklerini gösterirken bu işin büyük bir emek ve zaman aldığını söylüyor. Aralarında ev hanımı, öğrenci  ve emekli kursiyerlerin boş vakitlerini değerlendirmek için katıldıkları kursta yapılan eserlerin yıl sonunda sergilenmek istediği de belirtildi. Fethiye’de yaşayan Hollandalı Margje Koşter’in de katıldığı kursta kursiyerlerin birbirleri ile dostluk kurdukları da kaydedildi. Öğretmen Yıldız Gökmen, kursiyerlerin hobilerini sanata dönüştürmek ve boş vakitlerini değerlendirmek için büyük bir özveri gösterdiklerini söyledi. Kursiyerler böyle bir kursun açılmasından memnun olduklarını belirterek ‘’ Burada hobilerimizi değerlendiriyoruz. Su kabağını süs eşyası haline getiriyoruz. Bu işi yaparken büyük zevk alıyoruz. Ancak su kabağı bulmakta zorlanıyoruz’’ ifadelerini kullandılar.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …