Pazar , Haziran 16 2024

Sosyal Tesisin Temeli Atıldı

Fethiye Belediyesi tarafından Yeşilüzümlü Mahallesi’nde yapımına başlanan Yeşilüzümlü Sosyal Tesisi’nin temel atma töreni yapıldı.

Yeşilüzümlü Mahallesi’nde temeli atılan tesis, 2 bin 487 metrekare arsa üzerine, bin 31 metrekare inşaat alanından oluşacak. 4 bloktan oluşan tesisin 563 metrekarelik A bloğunda düğün ve toplantılar organize edilecek. Diğer bloklarda ise yöresel ürünlerin tanıtım ve satışı, atölye çalışmaları ile el sanatları kursları yapılacak. 2.2 milyon liraya mal olacak tesisin yapımı 8 Ağustos 2019 tarihinde tamamlanacak.

BAŞKAN SAATCI’YA BARET HEDİYE EDİLDİ

Eski Yeşilüzümlü Belediye binası arkasında yapımına başlanan tesisin temel atma törenine Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı ile mahalle halkı katıldı. Halk oyunu gösterileriyle başlayan törende yüklenici firma temsilcileri tarafından Başkan Saatcı’ya baret hediye edildi.

“YEŞİLÜZÜMLÜ’DEKİ TÜM PROJELERDE BAŞKAN SAATCI’NIN İMZASI VAR” 

Temel atma töreninde konuşan Yeşilüzümlü Muhtarı Erkan Arıcan, yıllardır devam eden yetki tartışmasından dolayı mahallenin sosyal tesisten mahrum bırakıldığını söyledi. Mahalleye hizmet gelmediği gibi gelecek hizmetlerin engellediğini vurgulayan Muhtar Arıcan, yapılan tüm hizmetlerde Başkan Saatcı’nın imzası olduğunu kaydetti. Temeli atılan tesisin kıymetini çok iyi bildiklerini belirten Muhtar Arıcan, “Başkanım Behçet Saatcı’nın mücadelesiyle şimdi bu tesis mahallemize kazandırılıyor. Başkan Saatcı’nın takdir ve desteğiyle mahallemize, kazandırılan hizmetler arasında dastarhane, ilkokul bahçesine parke döşenmesi, köy meydanı düzenlemesi, lise bahçesine futbol ve voleybol tesisi, ortaokul inşaatı, mahalle yollarımızın asfaltlanması, tarihi Cadianda yolunun ilk kez asfaltlanması, festivallerin kurumsallaştırılması, bağbozumu festivali düzenlenmesi, Ortaköy yolu düzenleme ve asfaltlama ile huzurevi inşaatının proje çalışması vardır.” dedi.

“BİNALAR ŞEHİRLERİN KİMLİKLERİDİR”

Törende konuşan Belediye Başkanı Saatcı ise eski binaların bir kentin ruhunu yansıttığını söyledi. Yeni binalarında eski binaların ruhunu yansıtması gerektiğini anlatan Başkan Saatcı, Bu projeye Üzümlü’yü yansıtan bir proje. Muğla’nın bacası konuşulur. Kayaköy’de Rum mimarinden kalan evler, Bodrum’un çatısız evleri… Bunlar şehirlerin kimliğidir. Biz yıllar önce, ‘Herkesin Fethiye için yapabileceği bir şeyler vardır’ dedik. Ben burada gönüllü olarak emeği geçenleri kutluyorum. Bu iş 3 defa ihaleye çıktı. Türkiye’de işler iyi gitmiyor, ‘Belediyelerde para yok’ diye kimse ihaleye girmek istemedi. Ancak sonunda hallettik. Allah izin verirse, bu projemiz Ağustos ayında bölgemize hizmete girmiş olacak.” diye konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

2014 yılında Yeşilüzümlü meydanında toplanıp, Üzümlü halkının gözlerine bakarak, sözler verdiğini ifade eden Başkan Saatcı, şimdi bu sözlere yerine getirdikleri için duyduğu mutluluğu ifade etti. Başkan Saatcı, “Bir insan olarak, vermiş olduğum sözleri yerine getirdiğim için, bunun haklı gururunu yaşıyorum. Ne söz verdiysek Üzümlü’ye fazlasıyla yapmaya çalıştık. Çünkü, Üzümlüler bizim arkamızda Geyran dağı gibi dimdik durdu. Kendilerine binlerce kez teşekkür ediyorum. Eksik olmasınlar” diye konuştu.

BAŞKAN SAATCI, “MUĞLA’DAKİ DİP DALGASINA DAYANMALARI MÜMKÜN DEĞİL”

Muğla’da çok ciddi bir dip dalgası olduğunu ifade eden Başkan Saatcı, “Bu dip dalgasına hali hazırdaki arkadaşların dayanması mümkün değil. Muğla Büyükşehir’den gelip, bu bölgelerimizde hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Biz inanmadığımız şeyleri söyleyemeyiz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …