Cuma , Haziran 21 2024

Şef Mavi Aşçılar Derneğinden Şahiner’e Ziyaret

 

Fethiye Şef Mavi profesyonel aşçılar derneği başkanı Onur Arslan ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aktarıp projelere destek istedi.

Fethiye Şef Mavi profesyonel aşçılar derneği başkanı Onur Arslan ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aktarıp projelere destek istedi. Onur Arslan derneğin Fethiye’de 2010 yılında kurulduğunu belirterek pek çok etkinliğe imza attıklarını söyledi. Arslan “Aşçılık mesleğimiz adına, Fethiye adına ulusal ve uluslararası pek çok aktiviteye, organizasyonlara ve yarışmalara katıldık. İyi başarılar da elde ettik. Burada turizm okulu, kız meslek lisesi, üniversitelerimiz, Muğla üniversitesi, Ortaca Meslek Yüksek Okulu onların öğrencileriyle birlikte katıldığımız organizasyonlar da Fethiye’yi temsil ettik. En son İstanbul gastronomi festivaline katıldık Nasip olursa yine 22 Şubat’ta İstanbul’dayız. Daha önce katıldığımız yarışmalarda 3 tane kupa kaldırdık. Kategori birincisi olduk. 25’e yakında altın madalya aldık. Bu yılda aynı hedefle 45 kişi olarak 30 öğrencimiz ve 15 de yarışmacı şefimizle beraber katılacağız. Artık Fethiye’ye  uluslar arası organizasyonlardan jüri şefleri getiriyoruz” dedi. Bugüne kadar yaptıkları etkinliklerle ilgili faaliyet dosyasını Kaymakam Muzaffer Şahiner’e sunan Onur Arslan “Fethiye yemeklerini tanıtmayı planlıyoruz. Fethiye’den Kaş’a kadar, Dalaman, Ortaca, Muğla ve Marmaris’e kadar bu bölgenin yemeklerini bir kitapçıkta toplamak istiyoruz. Bununla ilgili ilk turizm müdürlüğüne başvuru yapacağız. Sizden izin alıp. Bakanlığa da projemizi sunacağız. 4 ay sürecek bir proje. Öncelikle bölgelerde yemekleri araştıracağız sonra da Yakup Akademi özel meslek eğitim merkezinde hazırlığını yapacağız. Ayrıca yabancı dilden, bilgisayarın bütün meslek dallarının eğitimi de bu merkezde verilmektedir” dedi. Kaymakam Muzaffer Şahiner’de insanların sağlığı ile ilgili iş yapıldığını belirterek “Hijyeninden tutun geneline kadar yani öyle yaşanmış şeyler var ki çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çalışmalarınızda bize düşen desteklerde yanınızda oluruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …