Pazartesi , Eylül 26 2022
Anasayfa / Anasayfa / Osman Yiğit Tahliye Edildi

Osman Yiğit Tahliye Edildi

Fethiye’de FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu iddiasıyla şirket yönetimine kayyum atanan kentin en büyük Beton ve İnşaat firmasının ortaklarından Osman Yiğit, 12 aylık tutukluluktan sonra Yurt dışı yasağı şartıyla tahliye edildi.

Muğla  2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Osman Yiğit  ile yakınları ve avukatları katıldı. Daha önceki duruşmalarda olduğu gibi, bugün de FETÖ’cü olmadığını söyleyen Osman Yiğit, “ Ben Fethiye’de tanınmış bir isimim. İşletmeciliğini yaptığımız Firmamıza kim gelmiş ise elimizden gelen her türlü yardımı sağladık. Kimseyi kapıdan çevirmeye çalıştık. Bunun yanında okul, toplum yarına olan inşaatlara katkı sağladık. Ama ben ve çevremdeki kişiler olarak Türkiye Cumhuriyetine zarar verecek her hangi bir örgüte üye olmadım. FETO /PDY ile irtibatlı olduğum doğru değildir. Sadece dediğim gibi her ihtiyaç için gelen kişileri kırmamak adına yardımda bulunduğumuz hayırseverlikten bizi yakıştırmışlardır. Benim  Fetullah Gülen’e özel zaafım yok,  şirketle de  bir ilgisi yok. Ben  ülkesini seven yasa dışı yaptığım hiçbir uygulama yoktur. Şirketimiz de çalıştırdığımız onlarca kişi var, onlara ve devletimize borcumuz yok. Bu konuda diyeceklerimi bundan ibaret diyerek tahliyesini talep ettikleri. Daha önce sosyal medya hesapları ile de ilgilenmediğimi kendim tarafından yapılan bir uygulama olmadığını vurguladım ama sonuç alamadıklarını belirterek savunmalarını yaptıklarını bitikleri öğrenildi.

About egegazetesi

Check Also

Karaca, “Onlar unutsa da biz onları unutmayacağız”

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Alzheimer Derneği işbirliğinde birçok hayırseverin yardımlarıyla Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi hizmete …