Cuma , Haziran 21 2024

Ölüdeniz Hava Oyunları Nefes Kesiyor

   Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi’nde düzenlenen 18. Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları festivali, nefes kesen gösteriler yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi ile izleniyor.

  1. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’nin ikinci gününde, Türk Hava Kurumu pilotları microlight ve paramotor gösterisi yaparken, Base jump (serbest düşüş), skydiving (gökyüzü dalışı), wingsuit (yarasa adam uçuşu) ve akrobasi gösterileri izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı.

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezi olan 1965 metre yüksekliğindeki Babadağ’dan uçan pilotların gökyüzünde yaptıkları şov, Belceğiz Paljı’nda vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Festival Komite Başkanı Kadri Tuğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivain ilk gününde 2 bin kişinin uçuş yaptığını, bugün de bu sayını 2 bini geçeceğini söyledi.

Festivalin kazasız ve güzel bir şekilde devam ettiğini belirten Tuğlu, “Yamaç paraşütü, kuş adam, base jump, motorlu kanat gösterileri gibi birçok gösteri yapılıyor. Toplu yapılan yarasa adam gösterileri de çok başarılı oldu. Bunlar dünyada ilk kez burada denendi.” Dedi.

Tuğlu, festivalde dünya havacılığına yeni hareketler, formasyonlar ve disiplinler getirildiğini savundu.

Festivale ilgiden memnun olduklarını ifade eden Tuğlu, festivalle Fethiye esnafının da ekonomisine katkı sağlandığını kaydetti.

Festival için Çek Cumhuriyeti’nden gelen akrobasi pilotu Tomas Lednik, yıllardır festivale katıldığını ve bu yıl geçen yıllara göre daha güzel geçtiğini söyledi.

Pilotların üst seviye uçuşlar yaptığını vurgulayan Lednik, dünyanın birçok yerinde uçuş yaptığını, Fethiye’deki organizasyonun mükemmel olduğunu kaydetti.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …