Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ…

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ…

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nce Fethiye’de ki okulların 4. ve 5. sınıfı öğrencilerine Trafik Eğitim Parkında Trafik Denetleme Amiri Baş polis  Mehmet Zeybek ve polis memuru Ali Sarıbelli  tarafından yaya ve araç trafiğinde uyulması gereken davranışlar anlatıldı.

Öğrencilerin sorularının da cevaplandırıldığı etkinlikte öğrencilerin hangi trafik kurallarına uyacakları konusunda bilgiler verildi. Trafik eğitim parkında da öğrencilere uygulamalı olarak elektrikli bisikletler üzerinde Trafik kuralları gösterildi.

Fethiye’de yaklaşık dört bin öğrenciye eğitimin verileceğini söyleyen Trafik Denetleme Amiri Baş polis  Mehmet Zeybek,”Ufak yaşta çocuklara trafik kurallarının anlatılması çok doğru bir düşünce.Şimdi küçük gibi görünen bu öğrencilerimiz ileride büyüyüp trafiğe çıkacaklar. Şimdiden trafik kurallarını öğrenmeleri durumunda büyüyünce zorluk çekmezler. Biz Fethiye Emniyet Müdürlüğü olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız ortak çalışma sonrası ilçemizdeki 4. ve 5. sınıf öğrencilerine toplam bir ay boyunca eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Öğrencilerimiz burada öğrendikleri trafik kurallarını evde ve araçlarda anne ve babalarına da uygulamak istiyorlar ve bu konuda ailelerden bizlere olumlu düşünceler geliyor” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …