Pazar , Temmuz 21 2024

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ…

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nce Fethiye’de ki okulların 4. ve 5. sınıfı öğrencilerine Trafik Eğitim Parkında Trafik Denetleme Amiri Baş polis  Mehmet Zeybek ve polis memuru Ali Sarıbelli  tarafından yaya ve araç trafiğinde uyulması gereken davranışlar anlatıldı.

Öğrencilerin sorularının da cevaplandırıldığı etkinlikte öğrencilerin hangi trafik kurallarına uyacakları konusunda bilgiler verildi. Trafik eğitim parkında da öğrencilere uygulamalı olarak elektrikli bisikletler üzerinde Trafik kuralları gösterildi.

Fethiye’de yaklaşık dört bin öğrenciye eğitimin verileceğini söyleyen Trafik Denetleme Amiri Baş polis  Mehmet Zeybek,”Ufak yaşta çocuklara trafik kurallarının anlatılması çok doğru bir düşünce.Şimdi küçük gibi görünen bu öğrencilerimiz ileride büyüyüp trafiğe çıkacaklar. Şimdiden trafik kurallarını öğrenmeleri durumunda büyüyünce zorluk çekmezler. Biz Fethiye Emniyet Müdürlüğü olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız ortak çalışma sonrası ilçemizdeki 4. ve 5. sınıf öğrencilerine toplam bir ay boyunca eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Öğrencilerimiz burada öğrendikleri trafik kurallarını evde ve araçlarda anne ve babalarına da uygulamak istiyorlar ve bu konuda ailelerden bizlere olumlu düşünceler geliyor” dedi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …