Perşembe , Aralık 8 2022

Öğrencilere Çevre Eğitimi Verilecek

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün, Çevre Koruma konulu eğitimleri 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde yapıldı. Çevre ekipleri, okulların ilk döneminde 16 okul 112 şubede 1750 öğrenciye ulaşırken, yılsonuna kadar sürecek eğitimlerle 32 okulda 186 şubeye, 3 bin 758 öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, 10 senedir devam eden eğitimlerde öğrencilere çevre bilincinin aşılandığı belirtirken, “Çevreyi korumanın önemi, geri dönüştürülebilir atıkların nasıl geri dönüştüğü ve insanlara ne gibi faydasının olduğunun yanı sıra geri dönüşümle ilgili biz vatandaş olarak neler yapabiliriz bunları öğrencilerimize elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz.  Eğitimlerimizin bu yılki programının 1. dönemini belirlenen okullarda tamamladık. 2. dönemde de diğer ilkokullarımızda eğitimlerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Çevre Mühendisi Kabak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İstikrarla yürütmeye çalıştığımız çevresel etkinliklerimizde ve eğitimlerimizde önceliğimiz hep çocuklarımız olmuştur. Çevreyi korumayı, atıkları, ayrı toplanırsa faydalarını öğrenip, velilerinin bize çocuklar sayesinde ulaştığı bir noktaya geldik. 2018 – 2019 yılı 1. Dönemini programımız dâhilinde tamamladık. Bu sayede toplam 16 ilkokulun 3. ve 4. sınıflarından 112 şubeye ulaşarak bin 750 öğrenciye eğitim verildi. Ayrıca; programımız haricinde talepte bulunan biri lise ikisi anaokulu olmak üzere 3 okulda da çevresel eğitimler verdik. Eğitim talepleri bizleri çok mutlu ediyor çünkü öğretmenlerin ve öğrencilerin bu konulara istekli ve öğrenmeye açık oldukları anlaşılıyor’’

About egegazetesi

Check Also

Luckycrush Evaluation August 2022 Lawrenceburg, In

You can’t block a person on LuckyCrush, however you possibly can hit ‘End Chat’ or …