Pazar , Haziran 23 2024

Öğrencilerden Koreografi Velilerden Atık Bere

Fethiye’de öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)nın  Afrin’de düzenlediği operasyona destek vermek için “Zeytin Dalı” yazılı koreografi yaptı. Velilerden zor şartlarda görev yapan Mehmetçik için atkı ve bere hazırladı.

Fethiye İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Anadolu İmam Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçik için koreografi hazırladı.

Koreografi kapsamında öğrenciler dizilerek oluşturduğu ‘Zeytin Dalı’ yazısı havadan da görüntülendi.

Öğrenciler, dizilerek oluşturdukları “Zeytin Dalı” yazısı sırasında öğrenciler tarafından Bayrak şiiri ile Fetih Suresi okudu ve kahraman Mehmetçiğimiz için dua etti.

Okul Müdürü Demirhan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin Zeytin Dalı harekatına katılan Mehmetçik’e destek vermek etkinliği düzenledik. Zor günlerinde Mehmetçik’e manevi destek olduklarını ve onlar için dua ettiklerini söyleyen Yılmaz, “Zafer Mehmetçiğimizin olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel günler göreceğiz. O bölgedeki insanlara da daha yaşanılır bir ortam inşallah Mehmetçiğimiz tarafından sağlanmış olacak” dedi.

Öğrenci Berkay Sarıyer, Mehmetçik’e manevi destek olmak için koreografi hazırladık. Böyle bir proje içinde olduğum için çok gururlandım. Mehmetçiğimiz zafer ile dönecektir diye konuştu.

– Mehmetçiğe Atkı ve Bere

Okul Aile Birliği Başkanlığı önderliğinde öğrenci velileri ve Fethiyeli kadınlar ise Mehmetçik için 300 atkı, çorap, eldiven ve bere ördü. Kadınlar 15 gün içinde ördükleri 300 atkı ve berenin bulunduğu paketlere, duygularını ifade eden mektupları da ekledi.

Okul Aile Birliği Başkanı Mine Akçabel, Askerimizin orada ihtiyacı yok ama, biz onlara her ilmeğinde birer dua var. İyi temenniler olarak , bizde Mehmetçik’in yanında olduklarını kaydetti.

Malzemeleri örenlerin arasında oğlu askerde olanların da olduğunu dile getiren Akçabel, herkesin askerler için dua ettiğini vurguladı.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …