Çarşamba , Mayıs 29 2024

Muhtarlar Sorunlarını İletti

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, mahalle muhtarları ile Belediye Toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıda Seydikemer’e yapılan yatırımları anlatan Başkan Otgöz,  8 ay içinde 1075 dönüm alanın imara açılacağının müjdesini verdi.

Seydikemer Belediye Hizmet Binası Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven yaptı.

BAŞKAN OTGÖZ’E TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Otgöz’e kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Güven; “Yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana pandemi döneminde toplantı yapamadık. Mahallelerimizin sorunlarını dile getirmek için böyle bir toplantı düzenledik. Bu pandemi döneminde her kurum, herkes elinden geleni yaptık. İlçe olarak uyumlu bir çalışma yaptık. Ben dernek başkanı ve yönetim olarak Kaymakamlığa, Belediye Başkanımıza ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Dernek olarak başkanımız bize dernek binası verdi. Dernek adına kendisine teşekkür ediyorum. Muhtar arkadaşlarımıza formlar verildi, bu formlar üzerinden isteklerinizi ve şikâyetlerinizi iletebilirsiniz” diye konuştu.

“AŞIDAN KORKMAYIN”

Pandemiden tek kurtuluş yolunun aşılanma olduğunun altını çizen Başkan Otgöz vatandaşı aşı olmaya davet ederek; “Pandemi sürecinden dolayı 15-16 ayımız geçti. Bu pandemi daha tam olarak bitmedi. Biraz daha gayret, biraz daha sabır, İnşallah bunun üstesinden aşı olduktan sonra geleceğiz. Bu işten kurtulmanın tek yolu aşı.

Allah’a şükürler olsun, aşı olma oranında Muğla olarak 1. sırayı aldık. Muğla olarak aşılanma sürecinde iyi gidiyoruz. Bu da turizm ve iş hayatını olumlu etkiledi. Ancak temizlik, maske ve mesafeye biraz daha dikkat etmemiz lazım.  Bende aşı oldum. Akşam 50 yaş üstüne serbest dediler, öbür gün saat 11’de geldim aşımı oldum. Aşıdan korkulacak bir şey yok” diye konuştu.

Seydikemer’e yapılan hizmetlerden bahseden Başkan Otgöz, bu hizmetlerin artarak devam edeceğini kaydetti. Muhtarların vatandaşlar ile kurumlar arasında köprü görevi gördüğünü dile getiren Başkan Otgöz; “Sizler vatandaşların isteğini bizlere iletiyorsunuz. Bizde elimizden geldiğince, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tabi ki adil olması bizim için en önemlisi. Bunun gecesi – gündüzü olmaz. Hangi mahallede olursa olsun, yardımcı oluruz” dedi.

Seydikemer’de en büyük sorunun yollar olduğu ancak belediye olarak bu sorunun üzerine eğildiklerini belirten Başkan Otgöz; “Mahallelerimizde en büyük sorun yollardı. Geçen yıl pandemi sürecinde ne kadar sıkıntılı olsa da 87 km statik kaplama yaptık. Bu yetmedi, bu yılda 50 km daha yapacağız. Gelecek yılda kalanları tamamlamak için devam edeceğiz. Bunların da üstesinden geleceğiz. Kilitli parkeye gelince, her yıl bir bölgeye giriyoruz. Girmeye de devam edeceğiz. Şehitlerimizin evlerinin önünü bitirdik. Sadece bir şehidimizin evi kaldı. Bitireceğiz. 2019’dan bu yana 340 bin metrekare kilitli parke döşedik. 100 bin metrekare daha yapılacak. El birlikte çalışıyoruz, bunların üstesinden de hep birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.

65 mahallenin sorunlarını yakından takip ettiklerini kaydeden Başkan Otgöz; “65 Mahallemizin sorunları var. Bir çöp kamyonumuz gelecek. Biz üç tane araç ile başlamıştık, 20 tane araç oldu. Bayramdan sonra inşallah çöp kamyonumuzu aldıktan sonra, sıkıntılı bölgemize gönderip, sorunu çözeceğiz” dedi.

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan pandemi sürecinden mahalle ziyaretlerinde bulunamadıklarını dile getiren Başkan Otgöz, bir an önce mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelmek istediklerini söyleyerek; “Tabi ki bir buçuk yıl oldu, bizde mahallelerimize gidemedik. Bizde gidip kucaklaşmak istiyoruz, kahvede bir çay içip sohbet etmek istiyoruz. 65 mahallenin içinde sıkıntılı olan yerler mutlaka var, bunları biliyoruz. Bunları çözeceğiz” dedi.

“1075 DÖNÜM ALANI İMARA AÇACAĞIZ”

Seydikemer’de imar sorununun çözüme kavuşturmak için bütün kurumlardan görüş geldiğini önümüzdeki 8 ay içerisinde 1075 dönümüm imara açılabileceğine işaret eden Başkan Otgöz; “Seydikemer ilçe olduktan bu zamana kadar, ilçedeki tüm sıkıntıları çözmek için elimizden geleni yaptık. Şuan söz alamadığımız sadece Tapu Kadastro kaldı. Onu da aldıktan sonra ilçemizde bir eksik kalmayacak. Bir de AYDEM’i buraya getirebilirsek tam manasıyla biz ilçeyiz diyebileceğiz. Bugüne kadar yaşanabilir bir ilçe olmamız için elimizden gelen gayreti gösterdik. En büyük sıkıntımız imar problemiydi. Bütün kurumlardan görüş geldi. Yarın masaya yatıracağız.

Toplantının sonunda Seydikemer Muhtarlar Derneği  Başkanı  Mehmet Güven, Başkan Otgöz’e üzerinde ‘Allah’ yazılı bir çalışmayı armağan ederek; “El emeği göz nuru “Allah” yazılı bir çalışmayı, tıpkı çalışmanın yapılışı gibi ilçemizi ilmik ilmik işleyen başkanımıza hediye etmek istiyorum” dedi.

Ayrıca Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Seydikemer Belediyesi eski  Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevinde bulunan Mali Hizmetler Müdürü  Fahri Can’a teşekkür plaketi takdim etti.

Toplantı sonunda aramıza katılan Sayın Kaymakamımız Ayhan Yazgan  muhtarlarla bir araya gelerek  muhtarlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …