Pazar , Haziran 23 2024

İngilizler Kanser Hastaları İçin Koştu

   Fethiye ilçesinde yerleşik yaşayan İngilizlerin katılımıyla kansere dikkat çekmek ve Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji Kliniği’ne yardım için “Yaşam İçin Yarış” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. 250 kişinin katıldığı koşu yarışında 19 bin lira gelir elde edildi.

İngiltere’nin Londra kentinde meme kanseri araştırmalarına destek için ilki 1995 yılında yapılan ve her yıl ülkenin farklı kentlerinde 1 milyona yakın insanın katılımıyla düzenlenen ‘Race For Life’ etkinliği üçüncü kez Fethiye’de yapıldı.

Fethiye’de yerleşik yaşayan yabancıların talebi üzerine Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı (FETAV) tarafından ‘Yaşam İçin Yarış’ adı altında yarış organize edildi.

Yarışa çoğunluğu ilçede yaşayan İngilizler’den oluşan toplam 250 kişi katıldı. Yaşları 7 ile 80 arasında değişen ve engellilerinde tekerlekli sandalye ile katılığı yarışlardar etkinliğe katılabilmek için bağışta bulundu. Yarış öncesi katılımcılar toplu olarak müzik eşliğinde Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde ısınma hareketleri yaptı. Beşkaza meydanında başlayan sahil bandı boyunca devam eden yarışma karayolları mevkiinden tekrar aynı noktada bitti.

FETAV Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaşam İçin Yarış projesi Başkanı Şemsi Toprak, Yarışlara 250 kişi katıldı. Bu yarışların amacı rekabetçi yarıştan öte daha çok kanser ile ilgi farkındalık uyandırmak için organize ediliyor. Fethiye devlet hastanesi onkoloji bölümüne çeşitli cihazlar almak bu yıl üçüncüsünü organize ediyoruz. İlk yıl endoskopi cihazı adlık, ikinci yıl bronkoskopi cihazı aldık, bu yılda bu cihazları birleştiren başka bir cihaz alacağız dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …