Perşembe , Mayıs 23 2024

Muğla İl Birinciliği Yine Fethiye’de

Atık Pil ve Elektronik Atık Toplama Yarışmalarında dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen okullar arası elektronik atık ve atık pil toplama yarışmaları içinde bulunulan Covid-19 süreci dolayısıyla 5-12 Haziran Dünya Çevre Haftası’nda sonuçlandırılamamıştı. Okullarda biriktirilen elektronik atıklar ve atık piller Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince toplanarak, dereceye giren okullara hediyeleri takdim edildi.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (Tap) ile Fethiye Belediyesi işbirliğinde düzenlenen atık pil toplama yarışmasında 618 Kg atık pil toplayarak Muğla il genelinde birinci olan Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas İlkokulu’na plaketleri ve hediyeleri Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı S. Oğuz Bolelli tarafından takdim edildi. Fethiye Belediyesi’nin düzenlediği elektronik atık toplama yarışmasında da birincilik ödülü toplanan atık verilerine bakılarak Menteşeoğlu İlkokulu’na verildi.

“BAŞARILAR BİZLERİ GURURLANDIRDI”
Başkan Yardımcısı Bolelli, “Muğla genelinde böyle bir yarışmada birinci olmak gerçekten çok değerli. Doğaya saygılı bir neslin yetiştirilmesi en büyük önceliğimizdir. Geri dönüştürülebilir malzemeler, ülkemiz için değerli bir katma değerdir. Çocuklarımızın başarısı bizleri gururlandırdı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul yönetimini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin başarısı daim olsun” dedi.

“ÇEVRE KORUMAMIZ GEREKEN EN ÖNEMLİ DEĞERDİR”
“Geri Dönsün Yaşam Sürsün” projesinin her yıl başarıyla devam ettiğini belirten Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, “Geleneksel hale getirdiğimiz atık pil ve elektronik atık toplama yarışmalarını sürdürebilmek adına okullarımızdan bu atıkları tartım işlemi yapılarak, kayıtlar tutularak teslim alıyoruz. Her iki yarışmayı düzenlememizdeki amaç ise; çevresel değerlerimizin korunması ve davranışa dönüşerek, çevre bilincinin çocuklarımızda arttırılmasıdır. Çevre, korumamız gereken en önemli değerimizdir. Elektronik atıkları ve atık pilleri düzenli olarak özenle toplayıp biriktiren tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür eder, sağlıklı günlerde bu yarışmaları daha verimli olarak düzenlemeyi temenni ederim” dedi.

DERECEYE GİREN OKULLAR
Kabak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Okullar Arası Atık Pil ve Elektronik Atık Toplama Yarışması’na istinaden, İlçemiz Fethiye’de gerçekleştirilen 150 okuldan dereceye giren ilk 10 okulumuz müdürlüğümüz tarafından ödüllendirilmiştir. Atık Pillerde ilk 5’e giren okullarımız; 1. Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas İlkokulu 618 Kg, 2. Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu 140 Kg, 3. Vali Recai Güreli İlkokulu 120 Kg, 4. Yanıklar İlkokulu, 5. Fethiye Gazi İlkokulu 65 Kg’dır. Ayrıca Elektronik Atıklarda ilk 5’e giren okullarımız; 1. Menteşeoğlu Şehit Orçun Münyas İlkokulu 460 Kg, 2. Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi 155 Kg, 3. Silkar Günlükbaşı İlkokulu 135 Kg, 4. Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 74 Kg, 5. Çiftlik Ali Rıza Köse Ortaokulu 45 Kg’dır”

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …