Cumartesi , Temmuz 20 2024

Mete, Gününü Fethiye’ye Ayırdı

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, gününü Fethiye’ye ayırdı. Mete, Fethiye’de beraberinde Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, yönetim kurulu üyeleri, bazı belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi ve üyeleri ile birlikte Fethiye’de incelemeler yaparak, ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye’de ilk olarak 2. Karagözler’de bulunan Yelken tesislerine ziyarette bulundu. Kadem Mete, burada Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ve diğer ilgililerden yelken tesisleri hakkında bilgi aldı. Ziyarete AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser ve çok sayıda partili de katıldı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ardından 6 yıl önce yaptırılan, kesin kabul işlemi yapılmamış olan Fethiye Gençlik Merkezi’ne geçti. Burada da Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ve diğer ilgililer ile birlikte merkezi gezen Kadem Mete, henüz bakanlık tarafından gerçek kabulü yapılmayan gençlik merkezindeki inşaat hatalarını yerinde inceledi. Gençlik merkezinin salonu ve diğer bölümlerini de gezen Mete, konu ile ilgili olarak ivedi şekilde ilgileneceğini söyledi. AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye’de 1977-1978 yılında yaptırılan kapalı spor salonunu da inceledi. Bu salonun yenilenmesi konusunda gelen talepleri yerinde inceleyip, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Bekir Eser’den bilgiler aldı.

ACI BİR GERÇEK

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Kadem Mete, “Fethiye’de bulunan spor tesislerini geziyoruz. 1977-1978 yılları arasında yaptırılan kapalı spor salonunun zemininde ve tribün kısımlarında deformasyonlar var. Bununla ilgili bakanlığımız ödeneği gönderdi, ihalesi yapıldı. Buranın ebatları resmi müsabakalar için uygun değildi. Yenileme çalışmaları sonrasında burada resmi müsabaka yapılabilecek. Hemen yanında Gençlik Spor Merkezi yapıldı. Burada da bakanlık ve müteahhit firma ile tam kabul yapılmadığı için bir anlaşmazlık söz konusu. Yıllar önce bitmesine rağmen hizmet veremiyor, bu da acı bir gerçek. İl müdürümüz konuyu yakından takip ediyor. Bizim de desteklerimiz ile burayı Fethiye gençliğinin hizmetine kazandıracağız. İlçe teşkilatımız ile birlikte Fethiye’ye hizmet etmek için gayret ediyoruz” dedi.

HUZUREVİNDE YAŞLILAR İLE PASTA KESTİ

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye Huzurevine ziyarette bulundu. Huzurevi Müdürü Adem Güngör tarafından karşılanan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Eser ile yönetim kurulu üyeleri burada yaşlılar haftası nedeniyle yaşlılara kırmızı karanfiller sundular. Ak Parti heyetinin yaptırdığı yaşlılar haftası pastası Mete ve huzurevi sakinlerinden 2 kişi tarafından kesildi. Huzurevi Müdürü Adem Güngör Kadem Mete ve ekibine ‘Hoş geldiniz’ konuşması yaparken, Mete de huzurevi sakinlerine hitaben, kısa bir konuşma yaparak “Sizlerin sorunlarını dinlemeye geldim. Huzurevini mükemmel buldum. Gerçekten çok temiz’” ifadelerini kullandı. Yaşlılar birer birer kendilerini tanıtıp, “Burada çok huzurluyuz. Çok mutluyuz. Müdürümüz ve çalışanlarımız ile gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandılar.

ARSLANCA’DAN BİLGİ ALDI

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesini de ziyaret etti. Dernek Başkanı Aydoğan Arslanca ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Eser ve yönetim kurulu üyeleri, Arslanca’dan dernek ve sorunları hakkında bilgi aldılar. Arslanca, Fethiye’de engelliler tatil köyü projesini hayata geçirmek istediklerini söyledi.

HASTANE EK TESİSİNİ İNCELEDİ

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Bekir Eser ve yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri Fethiye Devlet Hastanesine yaptırılan diyaliz merkezi ve yeni ek poliklinikleri gezdi. Devlet Hastanesi Baş Hekimi Yavuz Okulu ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Kadem Mete ve beraberindekiler, henüz geçici kabul yapılmayan diyaliz merkezi ve poliklinikleri birer birer gezdi. Kadem Mete burada yaptığı açıklamada Baş hekim ve ekibinin hastaneye yeni diyaliz merkezi ile ek poliklinikler kazandırmak için çalışma yaptığını ifade etti.

HASTANEMİZ RAHATLAMIŞ OLACAK

Kadem Mete yaptığı açıklamada, “Başhekimimizi tebrik ediyoruz. Fethiye Devlet Hastanesi’ne yeni poliklinikler kazandırıyoruz. Gezdik, inceledik çoğunlukla bitmiş durumda. Kesin kabul yapıldıktan sonra Devlet Malzeme Ofisi’nden alınacak malzemeler ile beraber hizmete başlayacak. Böylelikle hastanemiz biraz rahatlamış olacak. Yeni yapılan yerde çocuk ve kadın doğum poliklinikleri için güzel bir proje düşünülmüş. Fethiye için büyük kazanç. Hastanemizle ilgili diğer konularda başhekimimizden bilgi alacağız. Biz üstümüzde düşeni yapmaya çalışıyoruz. Uzun zamandır beklenen efor testinin de Salı günü temin edileceği bilgisi geldi. Bizim görevimiz vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak. Hastanemiz, bölge hastanesi konumunda. Biz teçhizat ve hizmet açısından gerekli tedariki sağlamaya hazırız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ziyaret ve incelemelerinin ardından parti ilçe binasında Fethiye İlçe Teşkilatı ile bir toplantı yaptı. Mete burada vatandaşların dert ve isteklerini de dinledi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …