Perşembe , Şubat 2 2023

Medya Grubu, Fethiye’yi Tanıtacak

Türkiye’ye daha fazla Çinli turistin gelmesi için kültür ve turizm bakanlığı çeşitli çalışmalar yaparken, Çin’den gelen bir medya ekibi Fethiye’de de tarihi ve turistik yerleri görüntüledi. Fethiye merkezinin yanı sıra Kayaköy, Ölüdeniz çevresinde çekimler yapan ekip özellikle yamaç paraşütü uçuşlarını da görüntüledi.

Çinli medya grubu Fethiye ve çevresinde çekimler yaparken Fethiye’ye daha fazla Çinli turistin geleceği ifade edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çin’den Türkiye’ye daha fazla turist gelebilmesi için çeşitli projelere imza atarken Türkiye’ye davet edilen Çin’in en önemli medya ekipleri İzmir, Bodrum, Kapadokya, Ankara’dan sonra Fethiye’ye geldi. Fethiye’nin Kayaköy, Ölüdeniz, Amintas Kaya Mezarları, Fethiye müzesi, Paspatur çarşısı, Yat Klasik Hotel, Fethiye balık pazarı ile tarihi ve turistik yöreleri görüntüleyen Çin’in ulusal televizyonu ile gazetecilerden oluşan 16 kişilik grup Yat Klasik Hotel’de yemek yedikten sonra Fethiye körfezinin muhteşem görüntülerini çektiler. Çinli medya grubunun rehberi Ali Süavi İzmir’den başladıkları çekimleri Denizli, Bodrum, Kapadokya, Ankara’da devam ettirip Fethiye’ye geldiklerini söyledi. Süavi ‘Çinli medya grubu Fethiye’yi çok beğendiler. Fethiye’nin yıldızı Çin’de yavaş yavaş parlıyor. Fethiye Kapadokya ile yarışıyor. Fethiye’nin seçtiğimiz güzel yönlerini teker teker anlatıp gezdiriyoruz. Fethiye’nin yıldızının parlaması için çalışıyoruz. Kayaköy, Ölüdeniz, Amintas Kaya Mezarları ile şehir merkezinde bazı değerleri görüntülüyorlar. Fethiye müzesini tanıttık. İki gün boyunca Fethiye’yi gezdireceğim’ ifadelerini kullandı.

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) başkan yardımcısı Mustafa Argın ”Çin’in ulusal medya ekibinin Fethiye’deki çalışmaları ile Fethiye’ye Çinli turist sayısının artacağını umuyoruz. Fethiye belediyesi kent konseyinin öncülüğünde Çin ulusal medya ekibi Fethiye’ye geldi. Bu medya ekibi Trabzon’a gidecekti rotayı Fethiye’ye çevirdi. Ekibin çekeceği belgeselleri ile yöremize daha fazla Çinli turist geleceğine inanıyorum. Çinli turist sayısını arttırmak için güzel bir çalışma yaptıklarına inanıyorum’ diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

AKILLI SAAT SATIN ALINACAKTIR

Yatırım İzleme Müdürlüğü Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca Sevdiklerimiz …