Pazar , Haziran 16 2024

Mavi ve Yeşilin Adresi Muğla

Türkiye’nin en çok tercih edilen turizm merkezlerinden olan Muğla’da yerli ve yabancı misafirlere daha güzel bir tatil için Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok alanda hizmet veriliyor.

Yıl boyunca farklı alanlarda çeşitli çalışmalar sürdürerek bölge halkına daha rahat bir yaşam için çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi, sezonun yaklaşmasıyla yaptığı çalışmaları arttırdı. Önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla’da bölge halkının ve misafirlerin daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi için çalışmalar yürüten belediye, çalışmalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.

YOLLAR ULUSLARARASI STANDARTLARA GETİRİLİYOR

Büyükşehir belediyesi, yaz aylarında trafiğin yoğunlaşması nedeniyle vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için yolları uluslararası standartlara getiriyor. Sorumluluğunda bulunan yollarda iyileştirme çalışması yapan belediye, 360 milyonluk yatırımla 2 bin 210 kilometre yolu uluslararası standartlara getirdi. 90 bin 948 metre çelik bariyer ile daha güvenli hale gelen yollarda, sinyalizasyon, işaretleme çalışmaları da yapıldı. 2018 yılı içerisinde ise 268 kilometre yolun standartlara kavuşturulması için ara vermeden çalışılıyor.

DENİZLER DAHA MAVİ

Önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla’da doğanın ve çevrenin temizliği konusunda da önemli çalışmalar yürütülüyor. Belediyenin yürüttüğü “Mavi Deniz, Temiz Kıyılar” projesi ile yıl boyunca deniz araçlarından atık toplama ve kıyı temizliği yapılıyor. 6 tekne ile yapılan çalışmalarla hem çevre temiz tutuluyor hem de bölge halkı ile birlikte yerli ve yabancı misafirlerin gönül rahatlığıyla denize girmeleri sağlanıyor.

RAHAT BİR YAZ İÇİN 12 AY ÇALIŞILIYOR

Yaz sezonunda artan haşere ve sivrisineklere karşı da belediye çeşitli çalışmalar yürütüyor. Kış aylarında da yürütülen çalışmalarla haşere ve sivrisineklere karşı biyolojik mücadele veriliyor. 12 ay boyunca yapılan fiziksel çalışmayla haşere ve

sivrisinek popülasyonunun önemli derecede azaltılmasıyla Muğla’da rahat bir yaşam için çalışılıyor.

İKİ HAVAALANINA SAHİP İKİ İLDEN BİRİ

Türkiye’nin metropol şehri İstanbul’dan sonra iki havaalanına sahip tek il olan Muğla’da vatandaşların havaalanı taşımacılığından da yararlanabilmesi için MUTTAŞ’ı hizmete sokan Büyükşehir Belediyesi Dalaman ve Milas-Bodrum havaalanlarından 30 modern ve konforlu aracı ile hizmet veriyor. Bugüne kadar 2 milyon havaalanı yolcusu taşıyan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların hizmet kalitesini arttırmak için 13 ilçesinde yenilikçi hizmetleri hayata geçiriyor.

BAŞKAN GÜRÜN “VATANDAŞIN MUTLULUĞU, BİZİM GÖREVİMİZ”

Yaptıkları çalışmalarla hem bölge halkına hem de sezonluk misafirlerine rahat bir yaşam ve tatil sağlamak istediklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, temiz bir çevre ve alanlar yaratmak için de çalıştıklarını söyledi. Başkan Gürün “Muğla’da birbirinden değerli 13 ilçeye sahibiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Muğla yerleşik nüfusuna ve özellikle yaz aylarında artan nüfusa göre hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Muğla’ya hak ettiği hizmetleri vererek hem bölge halkını hem de misafirlerimizi Muğla’nın güzellikleriyle kucaklıyoruz.” Dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …