Perşembe , Temmuz 25 2024

KÖKTEN, 8. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Ölüdeniz’in tanıtımında etkin rol oynayan Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimde 20 yıldan bu yana aralıksız Kooperatif Başkanlığı’nı sürdüren turizmci Mümtaz Kökten yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Türkiye’nin tanıtımındaki kapak fotoğrafta yer alan Ölüdeniz’in yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için gayret sarf eden Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda 20 yıldır başkanlık görevini yürüten Mümtaz Kökten yeniden başkanlığa seçildi. Dernek binasında yapılan kongreye turizmciler yoğun ilgi gösterdi. 54 üyesi bulunan Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifinin genel kurulunda divan başkanlığını Etem Genç yaparken, faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporları okunup oy birliği ile kabul edildi. Okunan faaliyet raporunda kooperatifin yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda Fethiye olarak sektör temsilcileri ile Ölüdeniz ve Fethiye’yi birlik beraberlik içerisinde tanıtıldığı vurgulandı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan fuarların yanı sıra yurtdışında yapılan başta İngiltere olmak üzere Hollanda, Almanya gibi diğer fuarlarda da Ölüdeniz’in yer aldığı belirtildi.  Hava oyunları etkinliklerinde turizmciler ile buluşmada çeşitli ikramlarda bulunulduğu hatırlatılırken Ölüdeniz’de Turizmi daha kaliteli hale getirmek için yeni İmar çalışması başlatıldı. Ayrıca kooperatifin bünyesinde işletmelere yönelik her branşta eleman temin etme çalışmaları devam ettirilirken yöreye gelen yerli ve yabancı misafirlere kalacak yer sorunlarına istekleri doğrultusunda tarafsız bir şekilde yardımcı olunmaya devam edildiği kaydedildi. Tek liste ile gidilen seçimde kongreye katılan 29 üyenin oylarını alan Mümtaz Kökten (60) güven tazeledi. Bu seçimde tekrar başkanlığa getirilen 60 yaşındaki turizmci Mümtaz Kökten, 8. kez aynı koltuğa oturarak bir rekora daha imza attı. Tam 20 yıldır kooperatifin başkanlığını sürdürdüğü öğrenilen Mümtaz Kökten’in Yönetim Kurulunda ise Eray Gürol, Musa Ünsal, İbrahim Lafçıoğlu ve Mehmet Tokgöz bulunuyor. Denetim Kurulu’nda ise Yusuf Türk ve Üzeyir Can Belci yer aldı.

 

About egegazetesi

Check Also

Airbnb cezaları gelmeye başladı! Ev sahipleri 100 bin lira ödeyecek

Yıl başında yürürlüğe turistik amaçlarla konut kiralama uygulamasını ihlal eden ev sahiplerine cezalar gelmeye başladı. …