Cumartesi , Temmuz 20 2024

Kobra, “ Suzkunluğunu Bozdu”

Belceğiz Plajı boşaltma ve tahliye işlemlerinin ardından olayın boyutları farklı şekillerde olduğunu  Belceğiz Plajını İşleten Şirketin Yetkilisi Mustafa Kobra tarafından iddia ediyor. Kobra, “Baskı ve susmamı istediler bende suzmadım. Ölüdeniz Kumburnu’nda Mübarek ramazan ayında alkolllü köpük partisi izni verilmesine karşı çıktığım için bu olaylar başıma geldi. Şimdi ise bizim işletmemize tutulan tutanların hepsini boşa çıkaracak şekilde MUÇEV işletme yaptırıyor”dedi.                                                                                                                                Şirketin Yetkilisi Mustafa Kobra, “MUÇEV idarenin konuları, idare etmesi ile ruhsatsız işyeri çalıştırmaktadır.”Personelleri jandarmaya kayıt bildirimi yapılmamıştır. Tarım Müdürlüğü’nden yasal evrakları alınmamaıştır. SGK’sız perasonel çalıştırmaktadırlar. TPDK’ları olmadığı halde alkol satışı yapmaktadırlar iddiasında bulundu”.

Belceğiz Plajı İşletmecisi Mustafa Kobra, sesizliğini bozdu.  Kobra, “Bize ne söylendi ise biz onu yaptık. Yetkili olan kişilere sormadan hiçbir uygulamayı kendi başımıza yapmadık. Taki ben Ramazan ayında Kumburnu işletmesine alkolllü köpük partisi düzenlediği için kendilerini aradım, bende milliyetçi birisi olarak yanlış olduğunu beyan edinceye kadar. Mübarek ramazan ayında örf ve adetlerimize ve milli parklar koruma alanında böyle bir uygulamanın yapılmasının uygun olmadığını belirtim. O andan itiberen bana sus dediler bende susmadım. Bütün bunlar başımıza köpükle başladı” dedi.                                                                                                                                                              İşletmemizin kapanmasıve boşaltılması için kamu gücü kullanıldı diyen  Belceğiz Plajını İşleten Şirketin Yetkilisi Mustafa Kobra, “Muğla Fethiye’de Belcekız Plajı’nın işletmecisiydim. Devlet görevlileri Muğla Valisi Çevre ve Şehircilik İl  Müdrürü ve MUÇEV  Şirket Müdürü Yakup Türkmen’in talimatıyla usulsüz kin ve nefret içinde benim yapmış olmadığım fakat ben yapmışım gibi tutanak düzenleyerek veya düzenleterek devlet imkanlarıyla hem dolandırıldım, hemde seksen personelim ile birlikte işsiz iflasın eşiğine getirildim”dedi.

“Kumburnu İşletmesinin Köpük Partisi Sebep”

Devletimizin en üst düzeydeki mülki amirimize durumu izah etmek için  ama kabul etmedi diyen İşletme yetkilisi Kobra, “ Muğla Valisi’ne durumu belirtmek için üç kez gittim, kabul etmedi, ben Ak Parti’liyim falan diyerek yalan söyleyemem, hayatım boyunca MHP’den başka bir yerde yer almadım. Kimse bizim Devlet Vatan sevgimizi, bağlılığımızı sınayamaz. Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de durumu anlatan mektup yazdım.Biz her türlü savaşta sokağa inen,olaylar yatışınca da yalandan şöyle böyle diyenlerden olmadık.Ölüdeniz Kumburnu’nda Mübarek ramazan ayında alkolllü köpük partisi düzenlediği için, bende milliyetçi birisi olarak müdahalede bulunduğum.Mübarek ramazan ayında örf ve adetlerimize ve milli parklar koruma alanında böyle bir uygulamanın yapılmasının uygun olmadığını belirtim. Bu olayı gün yüzüne çıkarttığım  için başlatıldı  bu olaylar. Devlet gücünü kullanarak aldılar elimdeki işletmeyi, yeni Türkiye istiyoruz, haklı olanlar üzerinde devlet gücünü zor kullanarak alan, bir idare yöneteni istemiyoruz”dedi.

“Yanlışa Susmadım Bundan Oldu”

Doğru tektir, yanlışa göz yumamayız bende bir türk vatandaşı olarak yanlışın durdurulmasını istedim diyen İşletme yetkilisi Mustafa Kobra, “ Vali Yardımcısı Kamil Köten ve Yakup Türkmen sessiz kalmazsam plajın elimden alınacağını devletin kendileri olduğunu söyleyerek dediklerini yaptılar. Benim söylediklerimin hepsini fotoğraf ve kamera kaydı ile bildirdim. Elimde de mevcut. Sistem değişti derken böylemi olacaktı. Devlet gücünü zulüm için kullananlar için gereğinin tam anlamıyla yapılmasını, Devletimizin en üst makamından diliyorum. Devlet imkanları onlarda.Yok şikayet var, yok öyle böyle diyerek,  kendi menfaatleri doğrultusunda  konuları cevaplayıp kapatıyorlar. Bu şikayetimde sadece gerçekler için bir umut…

“Ruhsatsız, SSK’sız, TPDK’ları Olmadan Çalışıyor”

Belceğiz Plajını İşleten Şirketin Yetkilisi Mustafa Kobra, “Muğla Fethiye Ölüdeniz Belcekız Plaj’ında Valilik ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın  şirketi olan MUÇEV idarenin konuları, idare etmesi ile ruhsatsız işyeri çalıştırmaktadır.”Personelleri jandarmaya kayıt bildirimi yapılmamıştır. Tarım Müdürlüğü’nden yasal evrakları alınmamaıştır. SGK’sız perasonel çalıştırmaktadırlar. TPDK’ları olmadığı halde alkol satışı yapmaktadırlar iddiasında bulundu. İşletme yetkili Kobra, sözlerine söyle devam etti, “Muğla valisini tüm işletmelerin yukarıda yazdığım sebeplerle ilgili denetim yaparken, cezai işlem yapılırken, MUÇEV Şirketi’nin  Yakup Türkmen isimli müdürü ve bunların her türlü yasadışı işlemlerine göz yuman sorumluları eskiden olduğu gibi BİMER Şirketi nasıl olsa gerekli uyarılarla denetimler yapılmıştır diyerek konuyu kapatmamaları için devletimizin en büyük makamının konuyu araştırarak gerekeni bu kez yapacağını umut ediyorum”dedi.  Bizde Ege Gazetesi Olarak ortada doğruların kamuoyuna aktarılması için aracılık görevimizi yerine getiriyoruz. Kamu kurum ve kuruşlar ve içerisinde görev yapan kişiler ile bir husumetimiz bulunmamaktadır. Doğru dürüst habercilik anlayışı ile söz hakkı kullanmak ve yazılanları belgeler ile cevaplamak isteyenlere söz hakkı verilecektir.          Haber/Foto Mesut BÖLÜK

 

 

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …