Cumartesi , Ekim 16 2021
Anasayfa / Anasayfa / Karataş Kazanıldı,  “Ücretsiz Halk Plajı Oluyor”

Karataş Kazanıldı,  “Ücretsiz Halk Plajı Oluyor”

Halkın olan yerleri sorgusuz sualsiz bir şekilde masa başında birilerine ihalesiz veriliyor. Şikayetleri Fethiye de MUÇEV’e geri adım attırdı. Siyasilerin de baskısı da işe yaradı. MUÇEV”den açıklama geldi, ve  Fethiye Karataş Plajı’nı Ücretsiz Halk Plajı haline getiriyor.

     “Halk Kazandı”

Muğla ili Fethiye İlçesi Çiftlik Mahallesi sınırlarında bulunan Karataş Plajından güzel haber geldi.  Fethiye ilçesinde bir süredir sosyal medya üzerinden Karataş Plajıyla ilgili haberler  gündeme gelmişti. Çöp dağlarının içinde kalan Karataş Plajı’nda MUÇEV çalışmasıyla, ülkemiz turizmine yakışacak şekilde temiz ve düzenli hale getirilerek ücretsiz halk plajı haline geliyor.  Karataş Plajı ile ilgili olarak bu gün gelen yazılı açıklama  yapan MUÇEV Tur. Tic. Ltd. Şti. iddialara ve haberlere cevap verdi. Basında ve sosyal medyada çıkan “Karataş Plajı elden gidiyor” başlığı ile yaratılmak istenen algının asılsız ve gerçeği yansıtmadığının dikkat çekildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“Çöp dağlarının içinde kalan Karataş Plajı’nda MUÇEV çalışmasıyla, ülkemiz turizmine yakışacak şekilde temiz ve düzenli hale getirilerek ücretsiz halk plajı haline geliyor. Bir süre önce çöplerden dolayı vatandaşların yoğun şekilde şikayet ettiği Karataş Plajı için çalışmalar başlatan MUÇEV, burayı temiz ve kullanılabilir hale getirerek girişin ücretsiz olduğu halk plajı yapıyor.

Öncesinde Karataş Plajını kullanan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları karşılayacak soyunma kabinleri, duş ve tuvaletlerin bulunmadığını  biliyoruz. Bizler bu plajda vatandaşlarımızın ücretsiz olarak yararlanacağı soyunma kabinleri, duş ve tuvaletlerin yapımına başladık. Yapım işleminin tamamlanmasının ardından plajı ücretsiz olarak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız.

MUÇEV’in idaresindeki sahil ve plajlar, halk plajı olarak kullanılmakta, giriş ücreti alınmazken bu plajlarda sunulan yiyecek içecek hizmetleri de özel plajlara kıyasla çok daha uygun fiyatlarla temin ediliyor. Ayrıca şemsiye ve şezlonglar plajı kullanmak isteyen vatandaşlarında rahatça hareket edebilecekleri şekilde düzenleniyor” şeklinde olduğu görüldü.

HABER Ege Gazetesi ve Haber Kanalı Adına Mesut BÖLÜK

About egegazetesi

Check Also

“Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ilçe genelinde sürdürdüğü mahalle ziyaretleri kapsamında vatandaşların talep ve sorunlarını …