Pazartesi , Mayıs 20 2024

Kadın Girişimi Kooperatifi Açıldı

S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi, belediye iş hanı zemin katında hizmete açıldı. Kooperatif Kurucusu Çiğdem Karaca, “Fethiye sınırları içerisinde yaşayan kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlenmesi, kadın emeğinin değerlendirilmesi, üretici kadınlara satış ve pazarlama olanaklarının sağlanması, kadınların kendi yaşamlarını, çevrelerini ve toplumlarını olumlu yönde değiştirmeleri için desteklemek ve güçlendirmek amacıyla kurulmuştur” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın eşi Çiğdem Karaca tarafından kurulan S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifinin açılışına Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Kadın Kolları, STK Temsilcileri, Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“LİKYA MARKASININ KİMLİĞİNİ YANSITAN ÜRÜNLER”
S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi kurucusu Çiğdem Karaca, “Fethiye sınırları içerisinde yaşayan kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlenmesi, kadın emeğinin değerlendirilmesi, üretici kadınlara satış ve pazarlama olanaklarının sağlanması için diğer kadınlarla, kadın örgütleriyle, kamu ve özel sektör bileşenleri ile ilkeli işbirlikleri yapmak, kadınların kendi yaşamlarını, çevrelerini ve toplumlarını olumlu yönde değiştirmeleri için desteklemek ve güçlendirmek amacıyla kurulmuştur. Fethiye Likya markasının kimliğini yansıtan tasarım ürünleri yaratmak, ilçede üretilen yerel el sanatları ürünlerinin yaşatılması, modernize edilerek sürdürülebilirliğinin sağlanması, yerel ve doğal gıdaların tüketime sunulması için Fethiye Likya projelerinde buluşalım” dedi. Karaca, Fethiyelilerin yeni yılını da kutladı.

İSTANBUL’DA STANTLAR HAZIR!
İstanbul’dan aldığı müjde ile konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Seçimlerden önce kooperatiflerimize destek vereceğimizi söylemiştik. Şimdiye kadar birçok kooperatifimize destek verdik. Bu konuda vermiş olduğum sözü tutmuş olmaktan dolayı mutluyum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kooperatifimize İstanbul’da satış stantları verildi. Bunun müjdesini değerli kooperatif üyelerine vermek istiyorum” dedi.

COĞRAFİ İŞARETLER ALINDI
Daha önce başvuruları yapılan Yeşilüzümlü Dastarı ve Kayaköy kilimi coğrafi işaretini de aldıklarını belirten Karaca, “Daha önce başvurular yapılmıştı. Bizlerin de 2 yıldır süren çabasıyla dastarımızın ve Kayaköy kilimimizin coğrafi işaretleri verildi. Dastarımıza ve Kayaköy kilimimize çok katkı sağlayacak sevindirici bir olay oldu” dedi. Tüm Fethiyelilerin yeni yılını kutlayan Karaca, “Pandemiden uzak, tüm yurttaşlarımın sevdikleriyle, aileleriyle birlikte olduğu bir 2021 yılı diliyorum. Yeni bir başlangıç olsun. 2020 yılından herkes çok çekti. Hala büyük problemler var. Tüm yurttaşlarıma mutlu bir yıl diliyorum” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …