Cumartesi , Temmuz 20 2024

Gökyüzünde “Evet” Pankartı Açtılar

AK Parti Fethiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil Babadağ’ın 1200 metrelik pistinden Ölüdeniz’e tecrübeli yamaç paraşütü pilotu ile uçuş yaparken Cengil, gökyüzünde “Evet” pankartı açıp, Belceğiz Plajına
indi.

Muğla’nın Fethiye İlçesinde ilginç bir “Evet” pankartı açıldı. 16 Nisan da yapılacak referandumda “Evet” oyu verecek olan AK Partide Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil gökyüzünde “Evet” pankartı açıp, AK Parti bayrağı dalgalandırdı. Bu anı AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın yanı sıra çok sayıda AK Partili gençlerde Belceğiz Plajından izlediler.

AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil yamaç paraşütü pilotu ile Babadağ’ın 1200 metrelik pistine çıktı. Burada hazırlıklar yapıldıktan sonra güneşli, güzel bir havada başarılı bir atlayış gerçekleştirildi. 1200 metrede Ölüdeniz semalarında “İnadına değil, İnandığımız için EVET” AK Parti İlçe Teşkilatı ve AK Parti Gençlik Kolları yazılı pankart Ölüdeniz Belceğiz Plajındaki vatandaşlar ve gençler tarafından alkışlandı. Belceğiz Plajına rahat bir iniş yapılırken, gençlik kolları başkanı Sinan Cengil, “Referandum için böyle bir sosyal faaliyet uyguladık. Kazasız belasız bitirdik. Herkese teşekkür ederim. Referandumda da bir ömür boyu olmak üzere   evet diyeceğiz” dedi. Cengil, “Uçuş çok güzeldi. Herkese tavsiye ederim. Gençler her zaman vatanı, milleti, davası için yolunda devam ediyor. Biz her zaman Cumhurbaşkanımızın neferleriyiz ve onun yolunda da devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.


“GENÇLERE HAK VAR”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan da, “İnadımız için değil, İnandığımız için ,evet diyoruz. Anayasa değişikliği 18 maddeden bir tanesi de Ak Parti’nin gençlere vermiş olduğu değerin tezahürünü burada görüyoruz” dedi.

Sarıhan, “57 ülkede seçme ve seçilme yaşı 18. Ülkemde neden olmasın denildi ve bu gençlerimize değer verildi. 18-25 yaş arasında yaklaşık 1 milyon gencimiz oy kullanacak. Mesele oy meselesi değil, memleket meselesi. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan için evet diyoruz.           Genç kardeşimiz bir atlayış yaptı. Türkiye’nin diğer bölgeleri ve Avrupa’da çok soğuk hava şartlarında mücadele verilirken, biz gayet güzel  bir havada, böyle güzel bir organizasyonda buluştuk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Batı Akdeniz’in incisi olan Fethiye’mize gördüğünüz gibi yılın her mevsimi gelinebilir. Biraz önce denize girdik. Gayet hoştu. Bütün dostlarımızı, hemşehrilerimizi, misafirlerimizi bekliyoruz. Sağduyunun galip geleceğini bekliyor, düşünüyor. Umut ediyoruz. Bİzim amacımız siyaset değil. Memleketin geleceğine dair katı kuralları koymak. 18 maddelik anayasa değişikliğiyle yürütme, yasama ve yargının kati kurallarla ayrıldığı, idarenin tek elden yapıldığı bir yönetim sistemine merhaba demek için    çalışmalarımızı da bugün renkli şekilde başlatmış olduk” dedi.

 

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …