Cumartesi , Mayıs 8 2021
Anasayfa / Anasayfa / İstanbul’dan Yola Çıkan Kaçalar Fethiye’de Yakalandı

İstanbul’dan Yola Çıkan Kaçalar Fethiye’de Yakalandı

Fethiye’de polisin dur ihtarına uymayarak kaçan ve ilçe merkezinde polis ekiplerince operasyonla yakalanan 4 minibüste, 103 kaçak yakalandı.

Edinilen bilgilere göre; Fethiye-Antalya karayolu Çırpı mevkiinde uygulama noktasında polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçtı.

Minibüsleri takibe alan Fethiye Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, araçları çevre yolundaki Karaçulha kavşağında düzenledikleri operasyonla durdurdu.

İstanbul’dan yola çıktıkları öğrenilen minibüslerde polis ekiplerince yapılan aramalarda yasa dışı yollardan yurtdışına kaçmaya çalıştıkları belirlenen 29’u çocuk 103 Irak uyruklu kaçak yakalandı.

Polis ekipleri tarafından durdurulan minibüsleri kullanan ve organizatör oldukları iddia edilen Ö.A, N.D. ve H.Ç. gözaltına alındı. Kaçan bir minibüs şoförünün ise yakalanması için çalışma başlatıldı. Kaçakların bulunduğu minibüs, polis ekiplerinin gözetiminde emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Fethiye Emniyet Müdürlüğüne getirilen kaçakların ifade işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesine sevk edileceği, gözaltına alınan şüphelilerin ise ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

 

About egegazetesi

Check Also

MUĞLA İLİ BORSA VE ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

Muğla Ticaret Borsası (MTB), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası …