Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / “Güreşçilerimize Sahip Çıkacağım”

“Güreşçilerimize Sahip Çıkacağım”

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Fethiyeli güreşçi Ozan Kıl, ayak boyunda şampiyon olmuştu. Şampiyon güreşçi Ozan Kıl, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından karşılandı.

Şampiyon genç güreşçi Ozan Kıl’a karşılama töreni gerçekleştirildi. Edirne’de bu yıl 660.’sı düzenlenen tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerinde ayak boyunda güreşen Fethiyeli pehlivan Ozan Kıl, final müsabakasında İstanbul bölgesi güreşçilerinden Emirhan Taş’ı yenerek şampiyon olmuştu. Muğla Büyükşehir Belediyesinin pehlivanı Karaçulhalı 18 yaşındaki yağlı pehlivan güreşçisi Ozan Kıl ve diğer güreşçiler, Çalıca Kapalı Pazar yerinde davul ve zurna eşliğinde karşılandı. Karşılamaya Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Karaçulha Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konuşmasında, “Güreşçilerimiz için Fethiye Belediye Başkanı olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız ve destek olmak istiyoruz. Fethiye’miz biliyorsunuz bir Yörük bölgesi. Güreşçilerimizin birçoğu Yörük kültüründen gelen insanlar. Bende bir Yörük Belediye Başkanı olarak güreşçilerimize sahip çıkacağım” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “ Fethiye ilkleri yaşamaya devam ediyor. Fethiye’de Kırkpınar’da 9 tane güreşçiyi yenerek bizim gurur kaynağımız olan Ozan kardeşimizle birlikteyiz. Güreşçimizi Karaçulha muhtarımız,  diğer mahalle muhtarları ve halkımız ile karşıladık. Ben her şeyden önce onu bugünlere getiren ve böyle değerli bir evlat yetiştiren değerli ailesine teşekkür ederim. Gerçekten ahlaklı bir sporcu… Azmin sonucunda da gördünüz, 9 tane pehlivanı beşer dakika arayla tuş edip, bize bu onuru yaşattılar. Güreşçilerimize büyük başarılar kazandıran değerli hocamıza da çok teşekkür ediyorum. Güreşçimize sahip çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Güreşçimiz, arkadaşları ve hocamız adına Fethiye Belediye Başkanı olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız ve destek olmak istiyoruz. Fethiye’miz biliyorsunuz bir Yörük bölgesi. Güreşçilerimizin birçoğu da Yörük kültüründen gelen insanlar. Bende bir Yörük Belediye Başkanı olarak güreşçilerimize sahip çıkacağım. Önümüzdeki günlerde onlar için belediyemizde bir tören düzenlenmek istiyoruz. Çünkü bu büyük bir başarı…  Fethiye’mizin ismini Edirne Kırkpınar’da duyurdular. Önümüzdeki günlerde başpehlivanlığı da alacağına inanıyorum ve Ali Gürbüzler, Mehmet Yeşiller, Mehmet Güçlüler gibi bir efsane olmasını istiyorum. Bu başarıdan dolayı kendisini kutluyorum” diye konuştu

“FETHİYEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK”

Şampiyon Güreşçi Ozan Kıl, “Edirne Kırkpınar’da Fethiye’mizi ve Muğla’mızı en güzel şekilde temsil ettik. İlk senemizde 3. olduk. Geçen sene 2. olduk. Bu senede Kırkpınarımızı Allah’ın izniyle 1.’likle tamamladık. Fethiye’mizi güzel temsil ettiğimi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …