Pazar , Mayıs 26 2024

Gençlere Deprem Eğitimi Verildi

Başkan Yakup Otgöz’ün talimatlarıyla, ilçede okuyan öğrencilere deprem haftası nedeniyle her yıl düzenli olarak deprem eğitimi veriliyor.

Seydikemer Belediyesi Jeoloji Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı Hayri Sert tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler konusunda  öğrencilere eğitim verilmeye devam ediyor. Deprem eğitimi Seydikemer Belediyesi tarafından düzenli olarak her yıl yapılmakta, öğrencilerle birlikte vatandaşların da deprem konusunda bilgilendirilerek olası bir depremde zararın en asgariye seviyeye indirilmesi hedefleniyor.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, çocuklara olan sevgisini ve desteğini her fırsatta  göstermeye devam ediyor. Başkan Otgöz, her sene düzenli olarak yapılması talimatını verdiği deprem eğitimi semineri  bu sene de Seydikemer’li öğrencilere verilmeye başlandı. Seydikemer Belediyesi Jeoloji Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı Hayri Sert tarafından verilen eğitimin konularını öğrenciler dikkatli bir şekilde dinliyor, örneklerle deprem eğitimini alıyorlar. Resim ve yaşanılan örnekleri göstererek eğitim veren Seydikemer Belediyesi Jeoloji Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı  Hayri Sert,  deprem konusunda Seydikemer de bulunan okullarda öğrencilere düzenli olarak her yıl eğitim verileceği ve Deprem öncesinde, deprem sırasında ve  deprem sonrasında yapılması gerekenler konusunda öğrenci ve vatandaşları bilgilendireceklerini ifade etti.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …