Cumartesi , Temmuz 20 2024

FTSO, Belcekız Plajı’nı İstiyor

Belcekız Plajı’nı işletmesini yürüten mevcut firma hakkında yasal işlemler devam ederken, MUÇEV’in Belcekız Plajı’nın işletmesini, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na verilebileceği gündeme gelmişti. Başkan Behçet Saatcı, FTSO Başkanı Osman Çıralı ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, “Fethiye Belediyesi ve vatandaş Behçet Saatcı olarak MUÇEV’in hamle yapması halinde kendilerine takdirlerimizi sunacağımızı, FTSO’nun da bunu en iyi şekilde işleteceğini söyleyebilirim” dedi.

Başkan Saatcı, “Fethiye’nin malı Fethiye’de kalmalı”

Belcekız ve Kumburnu plajlarımızdaki işletmecilerin çıkartılmasıyla ilgili yasal bir süreç başlatıldı. Konuyla ilgili Sayın Kaymakam Bey’le de görüştük. MUÇEV, bu plajlarının işletme hakkının Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na da verilebileceği konusunda bir görüş belirtmiş. Bu görüşü sonuna kadar destekliyoruz. FTSO demek, Fethiye demektir. Zaten şimdiye kadar Fethiye’nin elindeki Allah vergisi plajların, güzelliklerin Ankara veya başka bir yerdeki işletmelere verilmesine hep karşı çıkmıştık. MUÇEV’in plajları FTSO’ya vermesi, bizi ziyadesiyle memnun eder. Fethiye Belediyesi ve vatandaş Behçet Saatcı olarak MUÇEV’in hamle yapması halinde kendilerine takdirlerimizi sunacağımızı, FTSO’nun da bunu en iyi şekilde işleteceğini söyleyebilirim. Bu paranın Fethiye’de kalacağını, sosyal amaçlı kullanılacağını da şimdiden belirtiyor, MUÇEV’in plajları FTSO’ya vermesi durumunda Fethiye Belediyesi olarak her türlü desteği vereceğimizi buradan ilan ediyorum” dedi.

Çıralı, “Plajları istiyoruz!”

FTSO Başkanı Osman Çıralı ise, “Bu konu bizim yıllardan bu yana kanayan yaramız. Üyelerimiz ve Fethiye halkının talebi üzerine bu iş bize geldi. İşletmeci arkadaşlara tahliye kararı çıkartılmış. Bizim almamız konusunda üyelerimiz talepte bulundu. Biz de hizmet ve daha da güzel işletilmesi anlamında plajlara talibiz. Sadece para değil, hizmetin kalitesi açısından da plajları istiyoruz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …