Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / FETOB’un Yeni Yönetimi Belirlendi

FETOB’un Yeni Yönetimi Belirlendi

Fethiye Otelciler Birliği’nin 12. olağan genel kurulu Çalış Plajı’nda bulunan Jiva Hotel’de gerçekleştirildi. Genel kurulda 156 üyesi bulunan FETOB, yeni yönetim kurulunu belirlerken; mevcut başkan Bülent Uysal güven tazeledi.

FETOB’un olağan genel kurulu toplantısına Fethiye Belediye BaşkanıAlim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ile çok sayıda turizmci katıldı. Fethiye’ye geldiği günden itibaren Fethiye turizmine verdiği önemlerinden dolayı Aydın’a atanan Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker’e ve İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen’e hizmetleri için plaket takdim edildi.

Kongrede konuşan Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, “2018 yılında sizlerin desteğiyle gündeme geldik. Gerçekleştirdiğimiz bu kongreyle bu yönetim kurulu olarak görevimizi tamamlamış bulunuyoruz. Bu dönem zarfında Fethiye ve ülkemiz turizminin gelişmesi için yönetim kurulumuzla beraber elimizden gelen katkıyı vermeye çalıştık. Sosyal medya reklamları yaparak, bölgemizin yurtdışında bilinirliliğini arttırmaya çalıştık. Sosyal medya fenomenlerini Fethiye’ye getirerek, Fethiye’nin daha fazla kitlelere ulaşmasını sağlamaya çalıştık” dedi.

Konuşmasını sürdüren Uysal, “Yurtdışından köşe yazarlarını ilçemizde ağırldık ve şehrimizin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında makaleler yazılmasını sağladık. Yurtiçinde gazete ve dergilerde Fethiye hakkında haberler yapılmasını sağladık. Tabi bu faaliyetleri gerçekleştirirken Fethiye Turizm konseyiyle beraber çalıştık. Görevimiz sürecinde pek çok fuara tanıtım faaliyetlerini arttırdık. Alternatif pazarların yaratılması ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürüttük; bunun en güzel örneği Çin Pazarı’ydı. Pandemi sebebiyle dünyada pek çok sektör fiyat artışına giderken maalesef tüm maliyet artışlarına rağmen konaklama sektöründeki fiyatlar geriledi. Konaklama sektörü olarak ayakta kalabilmek ve işletmelerin devamlılığını sağlayabilmek adına pek çok tavizler verdik. Pandemi sonrası bu süreçte verdiğimiz tavizleri geri alıp, fiyatlar konusunda kararlı bir şekilde fiyat artışına gidip kontratlarımıza yansıtmalıyız. Sektör olarak maalesef çok ciddi bir kaybımız var. İnşallah bu senenin sonunda 2022-2023 yıllarında kontratlarımızı çok daha iyi şartlarda hep beraber yaparız diye ümit ediyorum” diye konuştu.

Fethiye Otelciler Birliği’nin 12. olağan genel kurulunda seçilen yönetim kurulu şu şekilde;

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

1- Bülent Uysal- Alize Hotel

2- Ercan Torunoğulları – OrkaSunlıfe

3- Barkın Bağcı- Monta Verde Hotel

4- Yasin Özdemir- S3 Orange Hotel

5- Tolga Doğan -JıvaBeachResort

6- Korhan Başkaya –Morina Hotel

7 – Oykun Öcek –Oykun Hotel

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

1- Engin Uysal – Ölüdeniz Turquoıse Hotel

2- Filiz Almalı -Kaya Misafir Evi

3-Ramazan Okar – Montabello Resort

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …