Pazartesi , Mayıs 20 2024

Fethiye Protokolü Bir Araya Geldi

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından Cumhuriyet Savcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Binbaşı Sedat Karabay ve İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Rüştü Şen için veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başta olmak üzere Fethiye protokol temsilcileri eşleriyle birlikte katılım sağladı. Kayaköy’de düzenlenen akşam yemeğinde tayinleri çıkan Cumhuriyet Savcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Binbaşı Sedat Karabay ve İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Rüştü Şen için plaket töreni de gerçekleştirildi.

KARACA, “ÇOK GÜZEL DOSTLUKLAR KAZANDIK”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bizler 2,5 yıldır belediye başkanlığı yapıyoruz. Güzel işler yapmak için tüm kurumlarla var gücümüzle çalışıyoruz. Bizler farklı görüşlerde olabiliriz ama bizim için asıl olan memleketimizdir. Kendisini tanımaktan büyük mutluluk duyduğum Cumhuriyet Savcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Binbaşı Sedat Karabay ve İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen’e Fethiye’deki görevlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler güzel dostluklar kazandık. Fethiye’den güzel anılarla ayrılıyorlar. Ayrıca Cumhuriyet’in başsavcısı olduğu için; Sayın Kurtca Eker’e teşekkür ediyorum. Aydın’da da güzel işlere imza atacağını biliyoruz. Değerli komutanlarımızla Fethiye’de güzel hizmetler yaptık. Fethiye’de paspatur suyunu içenlerin tekrar Fethiye’ye döndüğüyle ilgili hikayemiz vardır. Göreceksiniz; emeklilik süreçlerinde Fethiye’ye dönecekler. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FIRAT: “VEDALAR HÜZÜNLÜ”
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ise, “Vedalar hüzünlü. Mesleğe başladığımda bir büyüğüm söylemişti. ‘Devlet memurunun bohçası sırtındadır’ demişti.   Cumhuriyet Savcımız, Fethiye Garnizon Komutanımız, İlçe Jandarma Komutanımız veda ediyoruz. Bu tip görevlerde önemli olan ağız tadıyla görev yapıp, sonra böyle hayır duasıyla uğurlanmaktır. Her devlet memuruna böyle veda nasip olmaz. Buradan en küçük bir soru işareti bırakmadan ayrılmak, hakikaten çok önemli. Hem şahsım hem de ilçem adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından tayini çıkan Cumhuriyet Savcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Binbaşı Sedat Karabay ve İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen’e plaket ve hediyeleri takdim edildi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …