Cuma , Haziran 21 2024

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Kazası: 2 Yaralı

Fethiye’de Babadağ 1200 pistinden havalandıktan sonra Çinli yolcusu ile düşen yamaç paraşütü pilotu yaralandı. Kaza; Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’da meydana geldi.

Fethiye’ye tatile gelen Çinli turist Xeuo Reı Sun (36) Ölüdeniz Mahallesi’ndeki  dünyaca ünlü Babadağ’ın bin 200 metrelik pistinden yamaç paraşütü pilotu Emre Karakaya (27) ile tandem (ikili) uçuş yaptı.

Sorunsuz şekilde havalandıktan sonra Ölüdeniz’e doğru süzülen ikilinin paraşütü, bilinemeyen nedenle 100 metreden hızla çalılık ve sert zemine düştü. Kazada Pilot Kayakaya ve yolcusu Sun kazada yaralandı.

Diğer pilotların durumu fark etmesi üzerine 112 komuta merkezinden yardım istendi. Bölgeye 112 Acil Servis, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), AFAD ekipleri sevk edildi.

Olay yerine ilk ulaşan 112 Acil Servis ekipleri ve pilotlar yaralı olan Çinli turisti bölgeye yakın noktada bekleyen ambulansa ulaştırdı.

Kazanın olduğu yere ise UMKE ve AKUT ekipleri ise yaklaşık 30 dakika yürüyerek ulaştı. Sedyeye alınan Pilot Karakaya yaklaşık 1 saatlik sarp arazide taşımanın ardından ambulansa ulaştırıldı.

Yaralılar ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. AKUT ekip lideri Fatih Işık, Sarp ve kayalık alanda yaklaşık yarım saatlik yürüyüşün ardında yaralıya ulaştık. UMKE ve AFAD görevlileriyle yaklaşık bir saatlik taşımayla yaralıyı ambulansa ulaştırdık. Yaralıların hayati tehlikeleri görünmüyor. İnşallah bir an önce iyileşip ayağa kalkarlar dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …