Çarşamba , Haziran 19 2024

Fethiye’de Rezervasyonda Artış Yaşandı

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkması nedeniyle Muğla’nın Fethiye İlçesindeki otel rezervasyonların patlama yaşandı.

Doğasıyla, kültürel değerleriyle, çeşitli spor aktiviteleriyle tam bir tatil cenneti olan Fethiye, Kurban Bayramında yerli turistlerin akınına uğrayacak. Ağustos ayında otellerin yüzde doksanının dolu olduğu Fethiye’de, Kurban Bayramına 15 gün kala rezervasyonlarda ciddi anlamda artış yaşandığına belirten Fethiye Otelciler Birliği Başkanı (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, tatil için Fethiye’ye gelmek isteyenlerin bir an önce rezervasyonları yaptırmaları gerektiğinin söyledi.

“Rezervasyonlar Artış Yaşandı”

Uysal “Kurban Bayramında bölgedeki tüm otellerin doluluk yaşanacağını, şu anda bile bölgedeki oteller yüzde 90 dolu. Özellikle 2017 yazı Fethiye için yerli pazarda çok ciddi manada artışımız var. Türk müşterilerimiz çok ciddi anlamda tatil için Fethiye’yi tercih etti. Çok güzel bir yaz dönemi geçiriyoruz. Önümüzdeki Kurban Bayramı döneminde de çok az bir yerimizin kaldığını duyuyorum. Özellikle 10 günlük tatil kararının alınmasından itibaren dün akşamdan bu yana rezervasyonlarda çok ciddi bir artış var. Fethiye bölgesine tatile gelmek isteyen tüm misafirlerimizin bir an önce kararlarını verip, rezervasyonlarını yaptırmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Uysal, 2017 yılının Türk turizmi açısından toparlanma yılı olduğunu belirterek; “Geçtiğimiz yıl yaşanılan olumsuzlukların bu yıl yaşanmadığı için 2017 yılını Türk turizmi için toparlanma yılı olarak görüyoruz. Geçtiğimiz yılın kayıplarını bu sene sarabilirsek özellikle yabancı pazarda kaybettiğimiz müşterileri tekrar geri alacağımıza inanıyorum” dedi.

Fethiye’nin tarihiyle, doğasıyla,  turizm aktiviteleriyle dünya harikası bir yer olduğunu belirten Uysal, “Fethiye, Türkiye’nin en güzel tatil yöresi. Tüm misafirlerimizi güvenli, huzurlu bir tatil geçirmesi açısından Fethiye’ye davet ediyoruz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …