Çarşamba , Mayıs 29 2024

Fethiye Etkili Şekilde Tanıtıldı

COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl sanal ortamda düzenlenen 14. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Fethiye etkili şekilde tanıtıldı. Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarı olan 14. Travel Turkey Dijital İzmir Fuarı’nda, tanıtım filmleri ve görsellerle tanıtılan Fethiye standına ziyaretçilerin yoğun ilgisi oldu.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TURSAB Fuarcılık AŞ işbirliği ile dijital platformda 25-27 Şubat 2021 tarihlerinden düzenlenen 14. Travel Turkey İzmir Digital Fuarı’na, 14 ülke yer alırken, 64 ülkeden yüzlerce ziyaretçi tarafından gezildi. Salgın ortamında turizm sektörü paydaşının dijital platformda bir araya gelmesini sağlayan fuar, Türkiye’de turizm fuarları açısından yeni bir dönemi başlattı. İZFAŞ’ın dijital altyapısıyla sadece sanal ortamda 25 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi olarak kapılarını açan 14.Travel Turkey İzmir Digital Fuarı, dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini aynı ortamda buluşturdu. Turizmciler, platform üzerinden randevu oluşturup görüntülü B2B görüşmelerle yeni iş bağlantıları kurdu.

Dünya çapındaki dijital fuarlar arasına giren Travel Turkey İzmir Fuarı’nda, Fethiye’nin etkili tanıtımı için Fethiye Turizm Konseyi’nde yer alan turizm paydaşlarının önerileri doğrultusunda Fethiye standı, dijital reklam panoları ve muhteşem görsellerle donatıldı. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, yürüyüş yolları ve alternatif spor etkinliklerinin yer aldığı tanıtım filmleri ve görsellerinin ziyaretçilere sunulduğu Fethiye standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Fuarda Fethiye’nin reklam ve stant giderleri Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Fethiye Belediyesi tarafından karşılandı.

ÇIRALI: “KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİK”

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Türkiye’de turizm sektörünün ilk sanal fuarı 14.Travel Turkey İzmir Digital’de Fethiye ve Seydikemer bölgesinin en iyi şekilde tanıtılması için tüm turizm paydaşlarıyla birlikte hazırlandıklarını hatırlatarak, “Fethiye’nin Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarında en iyi şekilde tanıtımı için Turizm Konseyi ile birlikte hareket ettik. Fethiyemizin her yönüyle, doğal güzelliklerini, alternatif turizm seçeneklerini ön plana çıkartacak şekilde 14. Travel Turkey İzmir Digital Fuarı’na yer aldık. COVID-19 küresel salgını nedeniyle yaşanan kriz dönemini etkin tanıtımla fırsata çevirdik. Dünyanın dört bir yanından katılımın olduğu 14. Travel Turkey Digital Fuarı’nda bizi yalnız bırakmayan tüm Fethiye sevdalılarına teşekkür ederiz. Fethiyemiz, 2021 yılı turizm sezonundaki tüm belirsizliklere rağmen misafirlerini ağırlamaya hazır. Muhteşem doğamız, tertemiz koylarımız, mavi bayraklı plajlarımız, güvenli turizm belgeli otellerimiz, butik işletmelerimiz, yürüyüş yollarımız ve yamaç paraşütü başta olmak üzere alternatif spor etkinliklerimizle 2021 turizm sezonunda yerli ve yabancı misafirlerimizi bekliyoruz.”

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …