Pazartesi , Ağustos 15 2022
Anasayfa / Anasayfa / Aşıklar Tepesinde Çöp Temizliği Yapıldı

Aşıklar Tepesinde Çöp Temizliği Yapıldı

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, Aşıklar Tepesi olarak bilinen debboy bölgesi seyir terasları alanında temizlik çalışması yapıldı.

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık bir ton civarında çöp topladılar. Özellikle gençlerin çok yoğun kullandığı bu alanın kirliliği dikkatlerden kaçmadı. Belediye ekipleri kırık cam şişeleri yanı sıra birçok malzemeyi toplama çalışmalarına debboy mevkiinden başladı. Temizlik çalışmasında cam kırıklarının bir hayli fazla olduğu görüldü.

“BURASI ÇÖPLÜK DEĞİL!”
Rutin çalışmalarını sürekli 41 mahallede sürdürdüklerini söyleyen Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, özellikle pandemi sürecine de dikkat çekti. İnsanları daha duyarlı olmaya davet eden Bayraktar, “Şuan debboy mevkiindeyiz. Burası çöplük değil, Fethiye’nin eşsiz manzarasının bulunduğu aşıklar tepesi olarak da bilinen mevki. Ama ekiplerimizle birlikte gezdiğimizde her yerde cam kırığı olduğunu görüyoruz. Çöpler oldukça fazla. Vatandaşlarımızdan ricamız lütfen yediklerini içtiklerini giderken çöp konteynırlarına bıraksınlar. Tepeden aşağı doğru fırlatılan şişeler paramparça olmuş durumda. Ekiplerimiz burada temizliği sürekli yapıyor ancak lütfen yerlere çöp atmayalım. Fethiye’mizi temiz tutalım” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …